timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jak już parę razy wspominałem, dokumenty Netfliksa to coś, co kocham dosłownie całym sercem. Nie dość, że poruszają ciekawsze tematy, niż mają w zwyczaju telewizyjne produkcje, to potrafią zrobić to w kapitalny, niesamowity sposób. Brudna forsa wygląda na  jeden z seriali, które warto polecić rodzinie, znajomym, obejrzeć z drugą połówką lub puścić w szkole. W końcu kogo nie interesują oszustwa, w których chodzi o naprawdę ogromne pieniądze?

Brudna forsa – Kradzież w biały dzień!

Trzeba doprecyzować, że właściwie Brudna Forsa to seria dokumentów, którą można oglądać jako serial. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby delektować się każdym odcinkiem z osobna. Mimo tego, że jest ich po kilka na sezon, każdy z odcinków jest dopracowany i mógłby stanowić przykład świetnego filmu.

Warto zwrócić uwagę na to, że serial doskonale oddaje istotę przedstawianych w nim wydarzeń. Nie wiem czy to tylko moje, dziwne odczucie, ale wydaje mi się, że realne oszustwa i przekręty, udokumentowane w produkcji, nigdy nie miały miejsca. Świat przedstawiany przez Brudną forsę wydaje mi się odrealniony, filmowy, wykreowany przez świetnego scenarzystę. A jednak wszystko jest oparte na faktach.Brudna forsa - Gameby.pl

Nie wiem czy to bardziej przez styl serialu, a może przez to ile i jakich treści stara się pokazać widzowi. Jednak oglądanie każdego z odcinków przypomina bardziej wciągający seans kinowy, niż czerpanie wiedzy. Właśnie przez to dokument wyróżnia się spośród innych. Jest po prostu nieco bardziej wciągający.

Brudna forsa – Po prostu dobrze zrobiona rzecz

Tym co urzekło mnie w Brudnej forsie jest zdecydowanie wykonanie serialu. Można powiedzieć, że jest on dopracowany niemalże w każdym stopniu. Wywiady ze świadkami zdarzeń nie są jedynie nudnymi monologami. Każda zamieszana w sprawę osoba, stara się przekazać swoją, prawdziwą historię.

Serial stara się o uwagę widza i wychodzi mu to bardzo dobrze. Widać, że na przygotowanie materiałów potrzeba było naprawdę dużo czasu i pracy. Wszystko co chcemy wiedzieć o danej sprawie, jest przed nami konsekwentnie wyjawiane. Ciekawość oglądającego zostaje całkowicie zaspokojona.Brudna forsa - Gameby.pl

Muszę przyznać, że serial jest po prostu ładnie zrobiony. Widać profesjonalizm, który sprawia, że podczas oglądania czekamy na więcej. Animacje, wycinki telewizyjnych programów, wszystko dodaje produkcji sznytu. Aż szkoda, że odcinków nie ma zbyt wiele.

Brudna forsa – Więcej takich dokumentów

Może nie dla wszystkich ten gatunek to coś tak wspaniałego, jednak gorąco zachęcam do obejrzenia serialu nawet tych, którzy zwykle nie mają z takimi filmami do czynienia. Takie produkcje jak brudna forsa pomagają przełamywać stereotyp o nudnych i mdławych dokumentach.Brudna forsa - Gameby.pl

Poszczególne odcinki mogą być źródłem ciekawej wiedzy, którą zaszpanujecie przed znajomymi, albo ciekawą, inteligentną rozrywką. Sam z niecierpliwością czekam na kolejne sezony. Miłego oglądania!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły