timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Nowy twór studia All Those Moments wyadana przez Ultimate Games na Switcha. Catch a Duck to zręcznościowa gra z elementami planowania działania i lekką skradanką. Wszystko w przyjemnej dla oka kreskówkowej grafice. Chociaż gra nie jest mocno rozbudowana, dla zabicia czasu sprawdzi się idealnie.

Catch a Duck — Droga do celu

Grając jako lis i poruszając się po kafelkach mamy za zadanie tak jak nam tytuł mówi dopaść kaczkę. Choć wydawać by się to banalne nie do końca tak jest. Nie jest to podróż z punktu A do B. Na drodze do naszego celu stoją inne drapieżniki, które rzucają się na nas od razu jak nas zobaczą. Czy myśliwi z bronią o dużym zasięgu.

Jednak przy lekkim rozplanowaniu naszego działania przeszkody mogą stać się naszą bronią. Spowodować by jakiś zwierz wyruszył w pościg za nami zaprowadzić go do innego drapieżcy, wywołując tym samym walkę pomiędzy nimi. Ułatwia to rozgrywkę i daje sporo satysfakcji, zwłaszcza jeśli któreś z nich zabiło wcześniej nas. W trakcie rozgrywki możemy również zjadać króliki dla dodatkowych punktów oraz zbieraż gwiazdki wszystko to potrzebne by osiągnąć trzy gwiazdki za poziom.

Wizualnie gra prezentuje się przyzwoicie. Choć na pierwszy rzut oka wygląd jak wyciągnięta z notesu dziecka. Daje to jej pewien urok w połączeniu z cudacznymi odgłosami i muzyką w tle oraz zabawnymi animacjami, których jest więcej niż by się myślało.

Catch a Duck - GameBy.pl

Gra niestety zawiera wraz dodatkowymi do odblokowania tylko 25 poziomów więc bardzo szybko można się z nią uwinąć. Niektóre z nich są nie dokońca dopracowane. Polegając głownie na czekaniu. Czaesm potrafi byc frustrująca ze względu na zbyt czułe poruszanie się. Często powodując poruszenie się troche za daleko przegrywając nam tym samym grę.

Podsumowanie

Gra nie podbije raczej sklepu. Jest bardziej skierowana na osoby, które docenią prostotę i odrobinę humoru. Ogólnie Catch a Duck to przyjemna gra do casualowego grania, choć nie ma wiele do zaoferowania da rade zapewnić parę godzin przyjemnej rozgrywki.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 6/10
    Grafika - 6/10
  • 7/10
    Muzyka - 7/10
  • 5/10
    Grywalność - 5/10
6/10
O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły