timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Chipsy były moim ulubionym przysmakiem dzieciństwa. Jak ich nie jeść jak ciągle cię przekonywały tym, że w środku są ukryte tazosy, pieniądze, naklejki, tatuaże czy inne kolekcjonerskie rzeczy. Moim ulubionym kolekcjonerskim szałem były karty muzyczne, czyli wizerunki gwiazd, czasem jakaś ciekawostka, bądź tekst ich znanej piosenki. Oj Jadło się czipsy dla takich atrakcji a maczugi za 50 gr, były wybawieniem czasów sklepików szkolnych. Oj to były czasy. Dziś za sprawą firmy Rebel polosujemy sobie chipsy. Zagrajmy w Chipsy.

Chipsy

Chipsy — Skrót Zasad

Każdy z graczy otrzymuje 6 kart zakładów a na środek stołu wykładane są 4 planszetki. Cała gra składa się z kilku rund, a każda runda z 4 etapów. W pierwszym etapie z worka wykładane są losowo 5 płatków chipsów. Po tym etapie każdy z graczy odrzuca dwie karty, których według swojego uznania nie uda się zrealizować. Po odrzuceniu kart rozpoczynamy drugi etap, gdzie na kolejną planszetkę wykładamy 4 losowe płatki. Kiedy losowanie się skończy uczestnicy z 4 kart wyrzucają jedną i mając trzy karty czekają na trzecie losowanie. Losowanie numer 3 to wybór 3 płatków z worka i tu się zaczyna zabawa, bo przed ostatnim etapem loterii trzeba oszacować, którego z 3 zadań nie wykonamy, a które dwa mają szansę na sukces i powodzenie. Finałowe losowanko to losowanie jednego płatka i dodatkowego finałowego płatka.

Chipsy

Kiedy płatki chipsów o 6 smakach się rozlosują, następuje punktacja. Każda karta ma swoją wartość od 1 do ponad 200 punktów i swój cel. Czasami punkty dostajesz za sztukę wylosowanego typu chipsa, czasem punkty dostajesz za wylosowanie kombinacji, czy przewagę wylosowanych czipsów solonych nad kurczakowymi (Co jest łatwe). Im trudniejsze zadanie, tym więcej punktów. Jak są one liczone? Uczestnik otrzymuje punkty za zadania, które gracz zadeklarował, że zaliczy. Jeśli zadeklarowanego zakładu nie udało się wygrać, wtedy gracz nie dodaje żadnych punktów. Uwaga! Jeżeli uczestnik zadeklarował, ze nie wygra zakładu z karty, a los spowoduje sukces tego zakładu, wartość karty odejmuje się z jego konta. Po zsumowaniu wygranych zakładów ze strony pozytywnej i odjęciu punktów za wygrany zakład ze strony negatywnej honorujemy 2 żetonami złota pierwsze miejsce i 1 żetonem drugie. Zdobywca 4 żetonów wygrywa grę.

Chipsy — Ocena

Nic mnie nie rozłożyło na łopatki ze śmiechu, jak wygląd gry. Dostajemy foliową paczkę czipsów a w niej płatki, żetony, legendę, planszetki i instrukcje. Wszystko w bardzo dobrej jakości i dosyć czytelne. Dodać świetnie napisaną instrukcję i ASMRowy szelest opakowania dodający do klimatu. Jestem zadowolony.

Chipsy

Co, do gry, to nie oczekujcie niczego wielkiego. Jest to prosta zabawa, na 15 minut gdzie los rozdaje karty, a zadaniem uczestników jest ocena aktualnej sytuacji i pełne ryzyka przewidywanie przyszłości. Dość zabawna zabawa w kasyno, gdzie krupier rozkłada płatki, a gracze najpierw odrzucają karty na zasadzie „To się nie uda”, a później oceniają różnymi strategiami, który układ 3 kart da im największy zysk, bądź ma duże szanse na jego zrealizowanie.

Chipsy

Po prostu jest to prosta gra, stawiająca na losowość i dobrą zabawę. Ewidentnie jest ona robiona pod graczy, którzy nie są wymagający w danej chwili, bądź chcą coś szybkiego na rozgrzewkę. Wiem, bo w lokalnym klubie, kiedy szukamy pomysłu na potężniejszą grę, ja proponuje szybkie Chipsy i sytuacja uratowana. Oni grają, losują, bawią się, a ja w magazynku z listą szukam dobrego tytułu dla ekipy. Ten pomysł się sprawdza.

Chipsy

Niby w niej jest masa losowości, bo pomysł oparty na mechanice loterii, ale to jest inny jej rodzaj. Chipsowe lotto, ale to ty wybierasz które kupony mają szansę na wygraną, które dadzą zysk. Są zarówno bardzo wartościowe, ale trudne do zrealizowania zakłady, ale też i takie, które dadzą ci pewniaki. Świetnie zbilansowane cele i ich wartości. Ani razu nie udało się zrealizować celu karty, która daje automatyczne zwycięstwo całej gry.

Na Koniec

Szukacie przekąski przed daniem głównym, czy czegoś, co zabije nudę natychmiast. Zainwestujcie w Chipsy. Zabawnie wyglądającą loterię, która jest miła dla oka, rozgrywka daje sporo funu i rozgrywki. Tu wymagana jest od ciebie lekka strategia, planowanie i łut szczęścia podczas losowania. To co? Losujcie chipsy, obstawiajcie zakłady, wygrywajcie żetony.  Postarajcie się by to, co wam miało wyjść, wyszło, a to, co nie miało wyjść się nie zrealizowało.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły