timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jednym z coraz popularniejszych sposobów na naukę języków obcych jest oglądanie filmów i seriali z napisami. Dzięki temu z łatwością można przyswoić sposób wymowy danego języka i poprawić zdolności rozumienia ze słuchu, łącząc przy tym przyjemne z pożytecznym. Poniżej kilka z najpopularniejszych i najbardziej polecanych seriali nadających się do nauki języka tureckiego, oczywiście zróżnicowanych na tyle, by każdy znalazł coś dla siebie.

Seriale do nauki tureckiego

Wspaniałe stulecie

Ta pozycja zdecydowanie nikogo nie zaskoczy, jednak należy o niej wspomnieć jako must watch dla wszystkich fanów tureckiej kultury. Serial przedstawia życie najważniejszych osób na dworze osmańskim za czasów najdłużej panującego sułtana Sulejmana Wspaniałego. Wciągająca fabuła i przeżywane przez bohaterów dramaty pozwolą na długie godziny zanurzyć się w języku tureckim. Dzięki ogromnej popularności serialu powstała kontynuacja poświęcona sułtance Kosem i 8-odcinkowy dokument przedstawiający kulisy kręcenia Wspaniałego Stulecia.

Seriale do nauki tureckiego - Wspaniałe stulecie

Wieczna miłość

To dramat miłosny przedstawiający historię zamożnej Nihan i niezbyt bogatego Kemala, na drodze ich uczucia stają różnice klasowe, czyli jeden z większych problemów w społeczeństwie. Po drodze na jaw wychodzą nowe tajemnice powiązane z przeszłością ich rodzin. Ta pozycja zawiera w sobie dużo akcji, jednocześnie chwilę później dając widzom powody do łez.

Wieczna miłość

Hercai

Kolejny z popularnych, tureckich melodramatów, tym razem fabuła opiera się na losach Mirana kierującego się zemstą za śmierć swoich rodziców. Właśnie w ramach tego postanawia poślubić córkę mężczyzny odpowiedzialnego za ich śmierć, jednak sprawy się komplikują, gdy niespodziewanie się w niej zakochuje. Nawet w tej zagmatwanej fabule można znaleźć piękne kadry z życia codziennego w Turcji.

Cena namiętności

W tym serialu ponownie spotykamy się z zabójstwem i powiązanym z nim małżeństwem. Jednak w tej sytuacji nie wynika ono z zemsty, tylko ze strachu. Wybitna lekarka, która była świadkiem popełnienia przestępstwa w trosce o swoich bliskich godzi się poślubić zabójcę. To najkrótsza z pozycji w tym zestawieniu, ma zaledwie jeden sezon. Jednak ilość pozytywnych opinii zdecydowanie wskazuje, że warto się nad nią pochylić.

Rozdarte serca

Przed piętnastoma laty dwie dziewczynki zostają podmienione w szpitalu, teraz wskutek zbiegu okoliczności tajemnica wychodzi na jaw. Kolejny raz dużo się dzieje, by na końcu zostawić widza z tytułowym rozdartym sercem.

Więcej seriali do nauki tureckiego?

Nasza lista się skończyła, aczkolwiek na platformach streamingowych, głownie Netflixie można znaleźć więcej produkcji tureckich, korzystając ze specjalnych ukrytych kodów. Życzymy powodzenia w zdobywaniu nowych doświadczeń lingwistycznych!

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły