timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Chyba na pewno Ty – od pampersa do kobierca.

Chyba na pewno Ty to jedna z nowszych premier Netflixa. Innymi słowy to jeden z tych typowych, romantycznych Netflixowych filmów na dobranoc. Sasha i Marcus byli przyjaciółmi od dzieciństwa. Każdy, nawet ślepy zauważyłby, że między młodymi iskrzy. Sprawy jednak nie toczą się tak, jak los to zaplanował i przyjmują nieoczekiwany obrót. Sasha wyjeżdża by spełniać wielkomiejskie marzenia jako szefowa kuchni, zostawiając przyjaciela w rodzinnym mieście. Parka zapomina o sobie na 16 lat, a główna bohaterka zbiera się do założenia rodziny z nowym mężczyzną, jednak ślub nie dochodzi do skutku i narzeczeni zrywają. Zrozpaczona Sasha wraca do rodzinnego San Francisco aby otworzyć tam jedną z swoich licznych restauracji. Gdy wydaje się, że w jej życiu nie może być gorzej przez przypadek wpada na… dokładnie tak, miałeś rację- na Marcusa. Młodzi mają wiele lat do nadrobienia i długą drogę do przejścia, aby odbudować relację po tak długiej rozłące, jednakże nie ma siły silniejszej niż miłość, nieprawdaż?

chyba na pewno ty - GameBy.pl

Gwiazdorska obsada

Aktorzy dobrze dobrani do ról, Ali Wong (Sasha) jest stand- uperką a Randall Park jest znany z produkcji takich jak Aquaman, Ant-man czy Wywiad ze słońcem narodu.

Niepozorna parka, przez to idealnie oddają realia zwyczajnych ludzi żyjących w takiej samej rzeczywistości jak my. Tak samo stand- upowa i komediowa przeszłość Ali idealnie wpasowała się w gatunek filmu „Chyba na pewno Ty”.

Jedna rzecz mnie niesamowicie zaskoczyła. Oglądam film, bez większej ekscytacji obserwując rozwój wydarzeń- nagle na ekranie pojawia się jeszcze jeden aktor. Keanu Reeves który grał, uwaga- samego siebie. Także ciekawy smaczek i miłe zaskoczenie dla miłośników gwiazdora.

 

Jasnowidze?

chyba na pewno ty - GameBy.pl

Możecie myśleć, że zaspoilerowałam Wam cały film w opisie fabuły, jak poniekąd było. Ale zaręczam Was, że wszystko co napisałam jest zamieszczone w trailerze. „Mogłam przewidzieć zakończenie po 3 minutach oglądania” , „Po trailerze wiadomo jak się skończy” – z takimi negatywnymi opiniami o filmie spotykałam się najczęściej, zanim go obejrzałam. Czy to źle, że mogę przewidzieć fabułę po samym tytule filmu? Skądże znowu. Moim zdaniem było lekko, łatwo i przyjemnie – czyli wszystko czego wymagamy od komedii romantycznych. Nie oszukujmy się- nikt nie oczekuje porywającej, innowacyjnej fabuły czy wartkiej akcji. Zakończenie jest satysfakcjonujące, zdjęcia są przyzwoite a całość jest okraszona przyjemną muzyką pasującą do tematu beztroskiej miłości.

W skrócie- Chyba na pewno Ty wykonało swoje zadanie.

Nasza Ocena
 • 4/10
  Pomysł - 4/10
 • 4/10
  Fabuła - 4/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 7/10
  Gra aktorska - 7/10
5.5/10
https://www.netflix.com/title/80202874

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły