timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Od jakiegoś czasu brakowało mi na Netflixie ciekawych animacji. Co prawda ostatnio na platformie pojawił się na przykład ,,Rzut za trzy”, jednak ten serial nie przekonał do siebie wielu oglądających, w tym także i mnie. Wydawało się, że pozostaje tylko czekać na grudniową premierę czwartego sezonu Big Mouth. Tymczasem od niedawna na Netflixie możemy oglądać Close Enough. Jest to animacja dla dorosłych, wyprodukowana przez twórców popularnego Regular Show (Zwyczajnego serialu). Czy będzie to nowy hit w kategorii animowanych seriali?

Close Enough – Nowość w dziedzinie seriali animowanych?

Ale właściwie, dlaczego pojawił się deficyt na animowane seriale? Jeśli chodzi o te najpopularniejsze – w tym momencie czekamy na kolejne sezony. Mimo sporej oferty, trafiliśmy na akurat na okres, w którym nic nowego się nie pojawia. Co jednak z zaskakującymi produkcjami, które kiedyś pojawiały się dosłownie znikąd i od razu zyskiwały sporą popularność?

Cóż, jak można było się spodziewać, pula tematów do poruszenia w serialach powoli się zmniejsza. Mimo, że z pewnością jest możliwe stworzenie czegoś innowacyjnego, to twórcom niełatwo to przychodzi. Nowe produkcje bywają przekombinowane lub trudne do zrozumienia. Fabuła może być zaniedbana na rzecz żartów, a czasem to właśnie gagów bardzo brakuje. Widocznie istniejące już seriale ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko.Close Enough - Gameby.pl

Close Enough – Rodzina idealna

Close Enough może zaskakiwać widzów – swoją prostotą. Szczerzę muszę przyznać, że jest to serial, który po prostu przyjemnie się ogląda. Od prawie początku wiemy kim są poszczególne postacie, nie jesteśmy atakowani natłokiem informacji. Dla niektórych może to być spory minus. Trzeba jednak przyznać, że potrzebne są również seriale, w których fabuła jest niezwykle prosta.

Ale o czym właściwie jest serial? Opowiada on o losach rodziny złożonej z dwójki rodziców, ich małej córki oraz dwójki współlokatorów. Już ta informacja może zwiastować, że dziać się tam mogą szalone rzeczy. I tak w istocie jest. Animacja poza żartowaniem z trudów dnia codziennego oraz początków rodzicielstwa bohaterów, wybiega znacznie dalej. Znajdziemy tu pełno niesamowitych, odrealnionych wydarzeń i postaci. Możecie być pewni, że żaden z odcinków nie okaże się nudny.Close Enough - Gameby.pl

W serialu ujrzymy problemy rodziców, wyolbrzymione przez ich nieporadność i często bardzo głupie pomysły. Do tego dochodzą zmagania z wiekiem, w którym główni bohaterowie – Emily i Josh nie potrafią być już tak bardzo ,,młodzieżowi” jak chcieliby być.

Produkcja dla każdego?

Prawdę mówiąc, mógłbym polecić Close Enough praktycznie każdemu. Serial jest bardzo przyjemny, chociaż z pewnością nie wszystkich chwyci za serce. Warto jednak spróbować. Humor produkcji nie jest wymagający, a mimo to potrafi wywołać śmiech podczas oglądania. Close Enough - Gameby.pl

Close Enough powinno spodobać się zwłaszcza fanom Zwyczajnego Serialu. Chociaż to dla niektórych kreskówka z czasów młodości, to na tle innych tego typu animacji wyróżniała się humorem i klimatem. Twórcy i tym razem nie zawiedli, pokazując, że potrafią stworzyć naprawdę dobry w swojej prostocie serial.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły