timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Na rynku serialowym od dawna wiadomo, że solidny marketing to podstawa. Wiadomo również, że nawet bardzo dobre reklamowanie serialu, nie sprawi, że słabe produkcje zaczną być masowo oglądane. Właśnie przez to wciąż istnieje kategoria seriali, które mogą być niezwykle wartościowe, innowacyjne i przełomowe, a jednocześnie nie są szeroko znane. Trzeba przyznać, że odkrywanie takich perełek, potrafi być bardzo satysfakcjonujące. Jedną z tychże produkcji jest bez wątpienia The Boys, które możemy zobaczyć na Amazon Prime Video.

 

Co The Boys zdążyło osiągnąć?

Rok temu na Amazon Prime Video, pojawił się premierowy sezon The Boys. Wzbudził on pozytywne emocje widzów i zaskarbił sobie pochlebne zdanie krytyków. Mimo tego, to wydarzenie nie odbiło się echem w serialowej branży. Przypuszczam, że może to być wina samej platformy, na której produkcja została wypuszczona. Odnosi się to także do nieco ,,dziwnej” polityki Amazona, która oburzyła fanów serialu.

Przy premierze drugiego sezonu (4 września 2020) Amazon postanowił wypuścić tylko trzy odcinki. Kolejne epizody pojawiały i pojawiają się cyklicznie co tydzień. Fani poczuli się przez to nieco oszukani. Jak już mówiłem, serial nie przebił się jeszcze do mainstreamu. Liczba osób, które widziały i pozytywnie oceniły poprzedni sezon nie była przerażająca. Nie przeszkodziło im to jednak wyrazić głośno swojego zniecierpliwienia i niezadowolenia.The Boys - Gameby.pl

Pomijając ostatnie głosy agresywnego wyczekiwania, o produkcji można znaleźć prawie same pozytywne opinie. Jak widać, coś może być naprawdę dobre, a ostatecznie nie stać się hitem na światową skalę. Krytycy podkreślają, że The Boys jest niesamowicie niekonwencjonalne i wnosi powiew świeżości do świata superbohaterów. Czy tak naprawdę jest?

W końcu coś nowego!

Serial zupełnie inaczej odnosi się do tematyki superherosów, niż jego poprzednicy. W przeszłości mogliśmy zaobserwować powstanie tysięcy filmów, netflixowych serii, komiksów, które tworzone były niezwykle schematycznie. Zwykle opierano się na szablonowym pojedynku dobra ze złem, przemianie i dorastaniu bohatera, czy uniwersalnych wartościach takich jak miłość lub przyjaźń. Brzmi bardzo fajnie, ale ile można coś takiego oglądać?

The Boys stawia sprawę kompletnie inaczej. Tutaj honor i walka o sprawiedliwość nie są aż tak ważne, chociaż nadal odgrywają istotną rolę. Widzimy jednak bardziej groteskowe podejście. Superbohaterowie zostają przedstawieni jako bardzo bliscy zwykłym ludziom (tacy też są w serialu). Jednocześnie wyeksponowane są ich wady, które są podstawą wydarzeń serialu. Tym razem bez spojlerów!The Boys - Gameby.pl

Nie zabraknie jednak czegoś dla fanów akcji i efektów specjalnych, Wciąż można liczyć na sceny walki, bijatyki oraz spektakularne używanie nadludzkich mocy. Serial bardzo dobrze łączy rozwój fabuły i budowanie postaci z ciągłą akcją, znaną nam bardzo dobrze z filmów o superherosach. Trzeba przyznać, naprawdę dużo się dzieje!

The Boys – Podsumowanie

Szczerze mówiąc, sytuacja serialu o wiele lepiej wyglądałaby, gdyby nie komplikacje z Amazon Prime Video. Widzę w serialu naprawdę sporu potencjał i sądzę, że spodobałby się masie widzów, do których nie ma na razie okazji dotrzeć. Naprawdę polecam sprawdzić, bo produkcja jest wyjątkowo nietypowa. The Boys - Gameby.pl

Jedyną rzeczą, która wyraźnie mi przeszkadza, to te nieszczęsne, polskie napisy. Tłumaczenie imion i pseudonimów niektórych postaci, skutecznie może zniechęcić do oglądania. Kolejne z przewinień Amazona…

 

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły