timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Świat piłkarski niezbyt często łączy się ze światem technologii. Chociaż ostatnio jest to coraz popularniejsze, to jednak entuzjaści obu zagadnień nie mają zwykle zbyt wiele wspólnego. Być może niedługo całkowicie się to zmieni. Jeżeli ten rodzaj transferu dojdzie do skutku, prawdopodobnie zaowocuje on czymś zupełnie nowym, nieznanym dotąd w piłce nożnej. Apple podobno zastanawia się nad kupnem Manchesteru United.

Apple kupi Manchester United?

Brytyjska gazeta Daily Star poinformowała, że technologiczny gigant poważnie zastanawia się nad zakupem klubu piłkarskiego. W grę wchodzą naprawdę ogromne pieniądze. Mowa jest bowiem o niemal siedmiu miliardach dolarów. Podobno właściciel Manchesteru chciał początkowo sprzedać go za 9,9 miliarda dolarów. Możliwe jednak, że interesanci spotkają się gdzieś po środku. Apple - Gameby.pl

Malcolm Irving Glazer – właściciel klubu, już od jakiegoś czasu miał w planach się z nim pożegnać. Apple doskonale wyczuło okazje i to ono najprawdopodobniej wejdzie w posiadanie drużyny. Warto się jednak zastanowić. Jaki cel przyświeca firmie technologicznej? Oczywiście, technologia i piłka w jakimś stopniu przenikają się od lat. Nie sposób jednak twierdzić, że mają ze sobą wiele wspólnego. Rola firm technologicznych ograniczała się zwykle do logo sponsorskiego umieszczonego na barierce wokół boiska.

Sam Tim Cook twierdzi, że zakup Manchesteru to dobry pomysł. To wydarzenie miałoby otworzyć Apple na nowe horyzonty. Firma najprawdopodobniej znajdzie sposób, żeby dużo na tej transakcji zyskać. Apple jest świetne w monetyzowaniu praktycznie wszystkiego za co się bierze. Można zatem założyć, że Manchester United pod nowym zarządem, będzie musiał przynosić odpowiednie zyski.

Apple mogło nieco się spóźnić

Dosłownie chwilę przed informacją o planowanym kupnie klubu, usłyszeliśmy o odejściu Cristiano Ronaldo. Nie do końca wiadomo, czy firma brała to wydarzenie pod uwagę. Trzeba jednak przyznać, że światowej klasy gwiazda była jedną z największych zalet Manchesteru. Apple - Gameby.pl

Żadna ze stron nie wypowiedziała się jeszcze oficjalnie o całej sprawie. Warto dodać, że gigant z Cupertino wprowadził ostatnio w swojej usłudze – Apple TV+, opcję oglądania większej liczby rozgrywek piłkarskich. Możliwe zatem, że firma pragnie prężnie rozwijać się na gruncie sportowym.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły