timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Mecenas She-Hulk” jest kolejną tegoroczną nowością od Marvel Studios, jednak tym razem w serialu pojawi się sporo prawniczej tematyki, za sprawa głównej bohaterki – Jennifer Wlters, która pełni właśnie funkcję adwokata, jednak ma też swoje drugie oblicze. She-Hulk jest zupełnie nową postacią w fantastycznym uniwersum i jednocześnie damską wersją zielonego olbrzyma, co skutkuje odpowiedzią na niektóre z wcześniej nierozwiązanych wątków i sporą dawką poczucia humoru charakterystycznego dla Marvelowskich produkcji. Poniżej kilka podobnych pozycji dla fanów tego typu mieszanki.

Ms. Marvel

Pierwszym skojarzeniem jest kolejny, nowy (premiera odbyła się 08.03.2022r.) serial produkcji Marvel Studios dla fanów serii o superbohaterach, który nie może zostać pominięty. Tym razem do uniwersum została wprowadzona silna żeńska postać amerykańskiej muzułmanki – Kamali Khan z Jersey City. Na samym początku dowiadujemy się o jej fascynacji grami komputerowymi fan fiction, jednak jej życie szybko wywraca się do góry nogami, gdy młoda dziewczyna odkrywa, że ma więcej wspólnego ze swoimi idolami obdarzonymi niezwykłymi mocami, niż rówieśnikami ze szkoły.

WandaVision

W ten produkcji na pierwszym planie również zobaczymy superbohaterkę Wandę, jedną z Avengersów, znaną już z wcześniejszych filmów Marvela. Ważna jest tutaj chronologia oglądania, cała akcja serialu toczy się dokładnie trzy tygodnie po wydarzeniach z “Avengers: Koniec gry”, gdy Wanda i Vision zaczynają układać swoje życie z dala od zgiełku i wrzasku panującego podczas misji, jednak w pewnym momencie zaczynają dostrzegać, że nie wszystko jest takie jak mogłoby się wcześniej wydawać i nawet na przedmieściach nie zdołają ukryć kim tak naprawdę są.

Superman i Lois

Tym razem odchodzimy od uniwersum Marvela, aby przenieść się do świata superbohaterów wykreowanego przez DC. “Superman i Lois” to trzysezonowy serial opowiadający o losach słynnego Człowieka ze stali i popularnej dziennikarki, którzy każdego dnia muszą stawać przed zupełnie nowym dla nich i jak się okazuje wcale nie takim łatwym wyzwaniem wychowywania dzieci. Zdecydowanie nie ułatwia im fakt, że najprawdopodobniej dwaj synowie odziedziczyli część mocy po swoim ojcu. Jest to mniej dynamiczna pozycja od pozostałych, jednak pozwala spojrzeć na życie superbohaterów z zupełnie innej perspektywy i utożsamić się z nimi, gdy nie muszą ratować świata, a toczyć normalne, rodzinne życie.

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły