timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Kiedy rozważamy zajęcie się nowym sportem lub hobby, często powstrzymuje nas czas wymagany do osiągnięcia satysfakcjonującego poziomu. Jeżeli natomiast daną aktywnością jest poker, masz szczęście. Istnieje wiele wskazówek i trików, z którymi możesz się zapoznać, w celu poprawy swojej gry i zwiększenia wyników, zaledwie w ciągu kilku miesięcy. Czytaj dalej, aby je poznać!

Zrób research

Jak w przypadku każdego sportu lub hobby, musisz najpierw się przygotować. Dotyczy to zwłaszcza pokera, w którym codziennie pojawiają się nowe trendy i zachodzą zmiany.

Niezależnie od tego, czy dopiero niedawno zacząłeś, czy po prostu chcesz udoskonalić swoje dotychczasowe umiejętności, Internet jest domem zarówno dla osób szukających fachowych wskazówek, jak i doświadczonych graczy, którzy chcą przekazać dziesiątki lat wiedzy i doświadczenia następnym pokoleniom profesjonalnych pokerzystów. Może to być również świetny sposób na znalezienie odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. Często informacje te są dostępne za niewielką opłatą lub nawet za darmo.

Sprawdź się w sieci

Niezależnie od tego, czy interesują Cię tylko turnieje pokerowe na żywo, czy wolisz rywalizować z wirtualnymi przeciwnikiem, kasyna online i pokoje pokerowe online, mogą być świetnym sposobem na poprawę umiejętności pokerowych. Jeżeli chcesz na przykład poszerzyć swoją wiedzę na temat pokerowej sceny w Polsce, warto zapoznać się z szeroką gamą opcji dostępnych na stronie pl.ggpoker.eu Czyniąc to, możesz również odkryć pasję do pokera online, o której istnieniu nigdy nie wiedziałeś.

Możesz nawet skupić się na konkretnym typie turniejów World Series of Poker, który jest otwarty dla początkujących graczy w skali światowej. Ogólna zasada polega na tym, że gracze pokerowi online mają tendencję do korzystania z oprogramowania do śledzenia gry, rzadziej rzucają swoje wyzwania i częściej są młodzi i niedoświadczeni. W rezultacie, jest to idealne miejsce dla nowych graczy.

Bądź konsekwentny

Jako początkujący pokerzysta powinieneś być konsekwentny od samego początku i przez cały czas. Może to brzmieć jak oczywistość, ale naprawdę robi to kolosalną różnicę, która przesądzi między rozkwitem pokerowej kariery, a porażką przy pierwszej przeszkodzie. Zmieniając się zbyt często, przeciwnicy rzadziej będą chcieli grać przeciwko tobie i możesz się pogubić, zwłaszcza jeżeli nie poprawiłeś jeszcze swojej strategii gry. Jeżeli jest coś, co powinieneś wiedzieć o pokerze to to, że wyniki liczymy długoterminowo i nie polegamy na pojedynczej sesji.

Wiedz, kiedy spasować

Wiedza, kiedyś spasować, jest jedną z głównych różnic między przeciętnym graczem, a świetnym pokerzystą. Chociaż teraz może wydawać się to absurdalne, istnieją sytuację w których pasujemy nawet parę asów, a przecież to najlepsza ręka startowa.

Jeżeli jesteś początkującym pokerzystą lub po prostu chcesz poprawić swoją grę, to istnieje kilka wskazówek i trików z którymi możesz się zapoznać i stać się pokerowym profesjonalistą w mgnieniu oka.

Bonus: Dlaczego gra w pokera może być dla Ciebie korzystna?

Wierz lub nie, ale proces doskonalenia, który właśnie opisaliśmy, może być korzystny dla twojego ogólnego życia. Jesteśmy przekonani, że usłyszysz wiele powodów dla których gra w pokera może być zła. Jeżeli nie będziesz pracować nad poprawą swoich umiejętności i samokontrolą, wszystko co usłyszysz lub przeczytasz, prawdopodobnie okaże się prawdą.

Z drugiej strony, stanie się dobrym pokerzystą to droga, która nie jest szybka. Z tego powodu znalezienie odpowiedniej motywacji w pewnym momencie będzie obowiązkowe. Lista korzyści przekona Cię jednak, że doskonalenie w pokerze, może pomóc Ci na wiele sposobów. Poznajmy więc korzyści!

Twoja matematyka będzie lepsza

Formuły matematyczne, których użyjesz przy opracowywaniu strategii i podczas poprawy ogólnych umiejętności, potwierdzą jedną rzecz. Łatwo zauważysz, że wygrana w pokerze nie jest kwestią szczęścia. Jednakże z biegiem czasu, wraz z rosnącymi umiejętnościami, będziesz musiał także poprawić swoją matematykę.

Większość ludzi uważa, że wiele różnych formuł i wzorów jest mylące i monotonne. Jednak gdy robisz coś, co kochasz, wszystko będzie znacznie łatwiejsze. Zaczniesz myśleć jak prawdziwy matematyczny profesjonalista. Nie będzie problemu z obliczeniem swoich szans na wygraną, kursów i wartości w ciągu kilku sekund. Możesz zastosować tę samą metodę obliczeń w prawdziwym życiu.

Umiejętności społeczne również ulegną poprawie

Jeżeli twoje umiejętności komunikacyjne i społeczne nie są na najwyższym poziomie, gra w pokera może być pomocna. Wiele osób jest nieśmiałych, co obniża ich zdolność do nawiązywania przyjaźni.

Nie chcemy powiedzieć, że inni pokerzyści staną się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Jednak poker jest dość towarzyski, ponieważ podczas gry musisz wchodzić w interakcje z innymi ludźmi. Ta sama zasada obowiązuje, nawet jeżeli grasz w pokera online, ponieważ większość kasyn stara się oferować bardziej realistyczne gry. Uda Ci się porozmawiać z innymi, co pozytywnie wpłynie na Twoje umiejętności społeczne.

Lepsze logiczne myślenie

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy pokerzyści są elastycznymi ludźmi, ponieważ mogą po prostu dostosować się do różnych sytuacji. Oczywiście pojawi się wzór, za którym będziesz podążać. Wzorzec jest zwykle związany ze strategią, którą opracowujemy. Ale czasami będziesz musiał pomyśleć „out of tle box” i wykonać kilka niezwykłych ruchów. Te ruchy będą dobre tylko wtedy, gdy twoje logiczne myślenie będzie na najwyższym poziomie.

Nie martw się, jako początkujący pokerzysta Twoje logiczne myślenie nie będzie idealne. Jednak z czasem pojawi się możliwość rozpoznania blefu lub odgadnięcia kart, które mają Twoi przeciwnicy. Mówiąc wprost, Twoja logika się poprawi.

Myślenie logiczne nigdy nie ogranicza się do jednej lub dwóch czynności. Tę samą umiejętność możesz zastosować w różnych codziennych sytuacjach.