timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Rozwój technologii zaskakuje nas niemal codziennie. Mamy dostęp do coraz potężniejszych urządzeń, służących nam zarówno do pracy, jak i rozrywki. W całej technologicznej dyskusji tablet był urządzeniem przez wielu pomijanym. Miał on oczywiście swoich zwolenników, ale wciąż utrzymywała się opinia, że zamiast niego lepiej sprawdzają się smartfony lub laptopy. Urządzenie co prawda łączy w sobie funkcje tych dwóch, czy jest to jednak opłacalna, warta wzięcia pod uwagę opcja? Dziś przyjrzymy się temu, czy tablet do gier i  programowania to dobre rozwiązanie.

Tablet – Dobry wybór dla graczy?

Zastanówmy się, kiedy tak naprawdę tablet mógłby służyć nam za urządzenie do grania w gry. Pierwszy przypadek, to oczywiście ten, kiedy jesteśmy daleko od naszego stacjonarnego stanowiska. Wtedy może on być rzeczywiście przydatny. Dochodzą również sytuacje, takie jak zmęczenie wielogodzinnym siedzeniem przy komputerowym stanowisku. Granie na urządzeniu mobilnym w łóżku lub na kanapie może być wtedy miłą odskocznią.

Przepaść między wydajnością komputera a tabletu jest niestety ogromna. Nie ma co marzyć o zagraniu w większość tytułów dostępnych na pececie. Co prawda ostatnio producenci gier coraz częściej decydują się na tworzenie mobilnych odpowiedników. Są to jednak gry okrojone i przystosowane do możliwości urządzeń mobilnych. Do tego niemalże wszystkie z nich moglibyśmy ze spokojem odpalić na smartfonie. W dzisiejszych czasach różnica w wielkości ekranu nie jest już przeszkodą. Korzystając z telefonu bez trudu będziemy mogli cieszyć się podobnymi doznaniami, co za pośrednictwem tabletu.Tablet - Gameby.pl

Pod uwagę warto wziąć również samą ofertę tytułów. W sklepie Google Play lub App Store przeważnie nie znajdziemy gier, które święcą tryumfy na przykład na Steamie. Poza tym, istnieją już inne rozwiązania, sprawdzające się lepiej. Fani rozrywki w podróży chętniej wybiorą chociażby konsolę Nintendo Switch. Na takim urządzeniu możemy już spokojnie zagrać w bardziej wymagające gry, a przy okazji zrobimy to korzystając z komfortowego kontrolera.

Czy tablet pozwoli na programowanie z dala od komputera?

Weźmy się za kwestie programowania. Dla wielu dzisiejszych programistów istotną rzeczą jest praca nad projektami także z dala od domu. Mogłoby wydawać się, że doskonale spełni się on w tej roli. Osoby, które testowały to rozwiązanie skarżą się jednak na trudności przy wykonywaniu pracy. Najbardziej boli brak odpowiedniego oprogramowania. W sklepach z aplikacjami dostępnych jest kilka kompilatorów. Niestety przegrywają w starciu z aplikacjami dostępnymi na komputerze.

Programiści znani są z pisania wielu linijek kodu oraz częstego ich edytowania. Czy może być coś bardziej uciążliwego, niż robienie tego na klawiaturze dotykowej, którą oferuje ekran tabletu? Absolutnym minimum staje się więc zakupienie dodatkowej klawiatury. A wtedy stajemy przed pytaniem, czy nasz sprzęt nie zaczyna już przypominać laptopa, którego zakup mógłby być bardziej opłacalny.Tablet - Gameby.pl

Jak więc widać, tablet okazuje się być sprzętem nie do końca stworzonym na potrzeby gamingu. Oczywiście, entuzjaści wszelakich gier mobilnych z pewnością korzystają z tabletów niezwykle chętnie. Urządzenie jest jednak dużo mniej uniwersalne niż mogłoby się wydawać. W zależności od potrzeb użytkownika, znaleźć można sprzęt, który sprawdzi się lepiej. Tablet jest świetną opcją, jeśli zależy nam na dostępie do internetu na nieco większym ekranie niż ten smartfonowy. Może stanowić duże ułatwienie w pracy, nie powinien to jednak być wybór gamerów oraz programistów.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły