timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Pod koniec czerwca premierę na Netflixie miał najnowszy sezon The Umbrella Academy. Pierwszy i drugi sezon zyskał ogromną popularność i zdobył grono wielu fanów. Wielu z nich czekało na nowe odcinki z niecierpliwością. Głównym powodem było to, że od premiery drugiego sezonu minęły blisko dwa lata. Czy twórcy sprostali wysokim oczekiwaniom fanów? Czy możemy w przyszłości liczyć na sezon 4?

The Umbrella Academy- przypomnienie sezonu 1 i 2

W pierwszym sezonie poznajemy bohaterów od narodzin, które przebiegły w niecodziennych okolicznościach. Siedmioro z nich, zostało zaadoptowanych przez miliardera, który pragnął rozwijać ich nadzwyczajne umiejętności. W późniejszym czasie ich drogi rozeszły się do czasu, aż członkowie akademii dowiedzieli się o śmierci ich ojca. Wtedy znowu wspólnie połączyli siły, aby dowiedzieć się prawdy i zapobiec zbliżającej się katastrofie.


Następny sezon jest kontynuacją historii. By zapobiec zbliżającej się apokalipsie, członkowie akademii postanowili cofnąć się w czasie. Niestety nie wszystko poszło dobrze i każde z nich znalazło się na innej linii czasowej. Jakby tego było mało, światu dalej grozi apokalipsa i tylko oni mogą temu zapobiec. Bohaterowie muszą odnaleźć się nawzajem i znów połączyć siły. Gdy to im się udaje i wracają do domu, okazuje się, że Umbrella Academy to teraz Sparrow Academy.

O czym jest trzeci sezon The Umbrella Academy?

Najnowszy sezon rozpoczyna się dokładnie w tym samym miejscu, w którym skończył się sezon drugi. Okazuje się, że linia czasowa, na której obecnie znajdują się bohaterzy, nie wygląda tak, jak sobie wyobrażali. W tym miejscu ich ojciec stworzył Sparrow Academy. Jej członkowie mogą pochwalić się równie niezwykłymi, a nawet lepszymi mocami. Obie drużyny zacięcie próbują ze sobą konkurować i udowodnić swoją lepszość. W tym sezonie dużo uwagi poświęcono osobistym problemom postaci. Bardzo ciekawy jest wątek, w którym główną rolę odgrywa Vanya Hargreeves, a właściwie Victor. Związane jest to ze zmianą płci aktora w rzeczywistości. Każda z postaci mierzy się z własnymi demonami i próbuje wyleczyć rany.

The Umbrella Academy Sezon 3 – Podsumowanie

Podsumowując, trzeci sezon The Umbrella Academy nieco odstaje od poprzednich dwóch względem fabuły. Wątki nie do końca sprawie zostały poprowadzone, co sprawia, że serial traci na wartości. Pozostaje nadzieja, że o ile powstanie kolejny sezon, twórcy ponownie podniosą poziom.

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!