timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

TikTok przechodzi aktualnie okres jednoznacznej dominacji, jeśli chodzi o social media. Ponad miliard użytkowników mówi sam za siebie. Ciężko jednak przymykać oko, na dosyć nieetyczne zagrywki, które ma on w zwyczaju. Amerykańska Federalna Komisja Łączności postanowiła postawić kres bezkarności TikToka. Jeżeli jej decyzja dojdzie do skutku, będziemy musieli pożegnać się z aplikacją, jaką znaliśmy.

TikTok zagrożony – Najwyższa pora zacząć działać

Sprawą nadużyć dokonywanych przez TikToka zajął się Brendon Carr, członek Federalnej Komisji Łączności. Wystosował on list otwarty, skierowany do Google i Apple. Wymaga on w nim od firm usunięcia aplikacji ze swoich sklepów. Chodzi oczywiście o App Store i Sklep Play.

Carr zapewnia również, że jeżeli firmy nie zastosują się do jego prośby, będą zmuszone oficjalnie wytłumaczyć się ze swojej decyzji, w terminie do 8 lipca bieżącego roku. Można więc stwierdzić, że cała sprawa to nie przelewki. Amerykanie mają dość nieetycznych działań TikToka i postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. TikTok - Gameby.pl

TikTok zagrożony – Jaki jest powód całego zamieszania

Postronne osoby mogą być nieświadome tego, jak problematyczne są działania podejmowane przez TikToka. Nawet jeżeli korzystają one z aplikacji na co dzień. Jej wizerunek jest zbudowany na pozytywnych filmikach i zachęcaniu ludzi do kreatywnego tworzenia. Ważniejsze jest jednak to, co kryje się za tą całą otoczką.

Brendon Carr w swoim liście powołuje się na szereg nadużyć dokonanych przez chińską firmę. Najwięcej z nich dotyczy nielegalnego wykorzystania danych osobowych użytkowników. Zdarzały się przypadki, kiedy TikTok nawet po zapewnieniu na przykład amerykańskiego rządu o tym, że nie przechowuje już danych amerykanów, nadal to robił!TikTok - Gameby.pl

Chociaż wiele osób nie może wyobrazić sobie świata bez TikToka, to jednak jego zniknięcie nie jest wcale aż tak niemożliwe. Przypomnijmy sobie chociażby sytuację marki Huawei. Skoro po tylu próbach udało się dojść do wniosku, że chińskiej firmie nie można zaufać, może całkowite usunięcie jej aplikacji to jedyna droga.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły