timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Droga do awansu to serial prawniczy z wątkiem romantycznym w tle. Amerykańska serialowa nowość dostępna od niedawna na platformie Netflix. Seria osiągnęła sporą oglądalność zaledwie kilka dni po premierze. Przedstawia perypetie miłosno-zawodowe Ingrid, która na co dzień stara się o wymarzony awans w jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii prawnych. Jej staraniom towarzyszy uroczy wątek miłosny, który jest równie skomplikowany co jej życie zawodowe…

Droga do awansu

Cały serial powstał na podstawie powieści Helen Wan, czyli chińsko-amerykańskiej pisarki. Akcja toczy się w Nowym Jorku, a dokładniej na Manhattanie. Główna bohaterka – Ingrid – to prawie trzydziestoletnia kobieta, która uwielbia pracować. Jest największym nerdem Manhattanu. Jej największym celem w życiu jest uzyskanie posady partnera w kancelarii. Musi stale udowadniać swoje umiejętności i wiedzę prawniczą oraz czeka na moment, kiedy szef dostrzeże jej ogromne starania. Za wszelką cenę stara się zdobyć kontrakt, który pomoże jej w realizacji jej marzenia.

Prawniczy świat Ingrid

Serial z pewnością spodoba się wszystkim fanom prawa. Swoim klimatem bardzo przypomina Suits, który swojego czasu zyskał ogromną liczbę widzów. Co więcej, podczas oglądania można usłyszeć wiele słów typowych dla świata prawniczego – ustawy, przepisy, umowy – to wszystko obecne jest w życiu Ingrid (Arden Cho).

Miłosny dylemat

Wątek miłosny głównej bohaterki z czasem wydaje się być bardziej skomplikowany niż niejedna sprawa z jaką przyszło się jej zajmować w pracy. Po wielu wydarzeniach sama Ingrid nie wie, który mężczyzna bardziej jej odpowiada i z którym ostatecznie zbudować związek. Jeff Murphy (Dominic Sherwood) czy Nick Laren (Rob Heaps)? Ingrid musi w końcu zdecydować czego tak na prawdę pragnie w swoim życiu. Stabilności i ciepła, którą oferuje Nick, a może przygód, które może zapewnić jej Murphy?

Czy warto obejrzeć Droga do awansu?

Droga do awansu to jeden z seriali, które aktualnie są na topie. Serial znajduje się nawet w TOP10 Netflixa. Pomimo tego, że historia dotyka ważnych i skomplikowanych prawniczych tematów, to pełno w nim romantycznych scen oraz cukierkowych momentów. Seria składa się z dziesięciu odcinków i jest dostępny w serwisie Netflix. Zachęcamy do oglądania, ponieważ jest to niezwykle przyjemny, pogodny serial, który może umilić nie jedno popołudnie!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Max!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły