timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Umierające Światło, czyli Dying Light 2 było prawdopodobnie drugą najlepszą grą, jaką ujrzeliśmy podczas targów E3, tuż obok Cyberpunka. Jest to oczywiście kontynuacja serii Dying Light, autorstwa polskiego studia Techland.

W grze tej eksplorujemy miasto zniszczone przez wirus zmieniający ludzi w zombie, lecz tym razem, z otwartym światem.

Pierwsza część nie zachwycała wielkością mapy, choć na szczegół i dopracowanie nie mogliśmy narzekać. Historia odbywała się na dwóch mapach, z czego pierwsza była główną i większą.

Teraz przyjdzie nam się jednak zmierzyć z miastem CZTEROKROTNIE WIĘKSZYM, od wszystkich map łącznie, które były w poprzedniej części! Akcja dwójki toczy się jednak 15 lat po wydarzeniach z poprzednika oraz w zupełnie innym miejscu.

Mechaniki i tajniki Dying Light 2

Jak można wnioskować po poprzedniej części, rozgrywka i tym razem będzie posiadała swój wyjątkowy system pokonywania przeszkód rodem ze szkoły parkoura. W grze znajdzie się jednak około dwukrotnie więcej animacji, co pozwoli jeszcze płynniej przemierzać dachy i ulice.

Dying Light 2 - GameBy.pl

Ślizgi po ścianach to jedna z nowości, które sprawią, że nada to grze jeszcze większej dynamiki i sprawi więcej frajdy podczas pokonywania odległości. Nie zabraknie także znanego nam dobrze systemu walki. W pokazowy sposób pozwala rozczłonkować przeciwnika, albowiem mimo rozbudowanego systemu rzemiosła broni palnych to walka wręcz pozostaje dominująca. Tryb kooperacyjny pozwoli nam natomiast na grę w towarzystwie do 3 przyjaciół.

Zmiany wewnętrzne i zewnętrzne!

Dying Light 2 już nie tylko posiada cykl dnia i nocy, który wpływa na zachowanie i siłę wrogów (jak zapewne pamiętacie, po zachodzie słońca stają się oni znacznie bardziej niebezpieczni). Studio Techland włożyło ogrom starań na to, aby działania gracza i każdy wybór miały wpływ na budowę, stan i wygląd całego świata gry. Deweloperzy na szczęście poprawili również AI przeciwników, którzy tym razem potrafią zmieniać styl walki nawet w trakcie starcia.

Dying Light 2 - GameBy.pl

Już pierwsza część pokazała, że w temacie umarlaków Techland uciekł konkurencji znacząco. Raczej pewne jest, że przy okazji drugiej części zrobi to jeszcze bardziej. Gra ma zadebiutować na PC, PlayStation 4 i Xbox One w 2019 roku. Mamy więc jeszcze dużo czasu na prace i dopracowanie szczegółów. Firma znalazła swoją niszę, stworzyła świetny tytuł i jeśli tylko rozwinie pomysły z pierwszej części, możemy spodziewać się prawdziwej sensacji.

Wkrótce czeka nas więcej informacji, na razie wiemy nie wiele. My jednak już jesteśmy pewni, że szykuje się świetna zabawa w niesamowitej produkcji.

O redaktorze

Pasjonat wszelkiego pokroju gier i sportów. Miłośnik muzyki, sci-fi i fantastyki w wszystkich postaciach

Wszystkie artykuły