timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

E-Sport zbiera przed ekranami miliony widzów, a jego popularność nadal rośnie. Pewnie wiele osób jest ciekawych, jak to jest prowadzić swoją drużynę. Właśnie dlatego powstał Esport Manager, umożliwiający na bliższe zapoznanie się z tą sceną wcielając gracza w menadżera zespołu. Stworzona przez polskie studio InImages debiutowało w 2018 na PC, otrzymała w tym roku port na Switcha.

Esport Manager — Stwórz swoją drużynę

Naszą przygodę rozpoczynamy od stworzenia naszej drużyny. Nadajemy jej nazwę, wybieramy logo, kraj, który będziemy reprezentować oraz decydujemy jacy gracze do nas dołączą. Nie robi to jednak większej różnicy, kogo zatrudnimy, jako że produkcja nie daje nam żadnych statystyk dotyczących graczy w naszej drużynie .

Na koniec musimy także wybrać poziom trudności i rodzaj gry, w której będziemy się specjalizować: FPS bądź MOBA. Największą frajdę sprawiło mi tu wymyślanie ksywek dla moich graczy, gdyż nie ma limitu znaków. Niestety zbyt długie mogą nie zmieścić się w polach podczas gry.

ESport Manager - GameBy.pl

Zaczynamy

Lądujemy w siedzibie właśnie utworzonego przez nas zespołu. Jest to miejsce, gdzie będziemy spędzać czas między rozgrywkami. Nie możemy jednak zapomnieć o pilnowaniu zadowolenia naszych graczy. Dokonujemy tego poprzez wysyłanie ich, by zjedli, spali czy ćwiczyli. W miarę rozwoju i uzbierania nieco pieniędzy, możemy dokupić nowe przedmioty czy pomieszczenia.

Rywalizacja

Nie ma tu wiele do robienia, sprowadza się to głównie do oglądania jak kierowani przez sztuczną inteligencję gracze, walczą. No i właśnie AI… jest tu po prostu beznadziejne. Idiotyczne akcje są tu normalne, jak np. stawanie się prostym celem czy strzelanie jak szturmowcy ze star warsów. Jednak ma to swój plus, jest bardzo komiczne.

ESport Manager - GameBy.pl

Sterowanie

Jest to ogromny problem tej gry. Używanie Joy-Conów czy pada, by poruszać się po interfejsie, jest najzwyczajniej w świecie niewygodne i nieintuicyjne. Większość problemów mogłoby rozwiązać dodanie sterowania dotykiem, dlatego dziwi mnie, że nie zostało to wykorzystane.

Podsumowanie – Esport Manager

Esport Manager jest naprawdę ciekawym pomysłem i propozycją dla fanów symulatorów menadżerów. Jednak nie została całkowicie dopracowana i pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza gdy mowa jest o najważniejszych częściach gry (sterowanie i AI).

Nasza Ocena
 • 2/10
  Mechanika - 2/10
 • 2/10
  Muzyka - 2/10
 • 6/10
  Pomysł - 6/10
 • 3/10
  Grywalność - 3/10
3.3/10
Życzymy Miłego Grania!

 

Pobierz ze sklepu Nintendo eShop!

Pobierz ze sklepu Nintendo eShop!

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły