timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Znajdzie się pewnie sporo młodszych osób, które nie będą pamiętały tego, że Facebook i Messenger zawierały się kiedyś w jednej platformie. Czat z naszymi znajomymi był możliwy jedynie przez stronę lub aplikację Facebooka. Od 2014 roku mogliśmy już cieszyć się oddzielnymi aplikacjami. Okazuje się jednak, że Meta ma plany co do obu serwisów. Planowane jest bowiem połączenie ich z powrotem w jedną całość. Możliwe, że to wydarzenie będzie miało miejsce już niebawem.

Komu to potrzebne? – Facebook łączy się z Messengerem

Prawie 10 lat temu świat obiegła informacja o stworzeniu oddzielnej aplikacji Messengera. Z początku użytkownicy poczuli się nieco poirytowani. Dostęp do czatu z poziomu jednej aplikacji był całkiem wygodny. Wtedy Facebook był jeszcze całkiem żywą platformą, na której spędzało się sporo czasu. Nie ma się co zatem dziwić, że części osób zmiany nie przypadły do gustu. Facebook - Gameby.pl

Najnowsza decyzja Mety również wywołuje emocje wśród osób korzystających z aplikacji. Teraz połączenie obu platform nie wydaje się już tak konieczne, jak miało to miejsce niemal dekadę temu. Trzeba to przyznać, Facebook odchodzi do lamusa. Młodzi ludzie korzystają z innych platform i to je traktują jako główne źródło rozrywki.

Oglądając przecieki, można mieć nadzieję, że wcale nie będzie tak źle. Przedstawiają one nową funkcjonalność aplikacji Facebooka – czaty. Jest to odświeżona wersja rozmów ze znajomymi z poziomu jednej aplikacji. Jeżeli tak będą wyglądały zmiany, to można odetchnąć ze spokojem.

Facebook traci użytkowników

Warto jednak zaznaczyć, czemu do tychże zmian w ogóle dochodzi. Najważniejszą kwestią nie jest tu poprawa komfortu korzystania z aplikacji, ale utrzymanie Facebooka przy życiu. W związku z tym, możliwy jest scenariusz, w którym Meta całkowicie pozbędzie się oddzielnego Messengera. Użytkownicy zostaną wtedy zmuszeni do korzystania z Facebooka, jeśli tylko będą chcieli utrzymywać kontakt za pośrednictwem czatów.

Facebook - Gameby.pl

PARIS, FRANCE – APRIL 06: In this photo illustration, the logo of the Messenger and Facebook applications are displayed on the screen of an Apple iPhone on April 06, 2018 in Paris. In the midst of turmoil following the Cambridge Analytica scandal, Facebook faces a host of questions regarding its privacy and confidentiality practices. Messenger, the messaging application launched by Facebook, is in the center of attention. Indeed, Facebook allows itself to analyze the links and images that users send to Messenger and even to read the messages exchanged if they are posted, in order to make sure that the contents comply with the conditions of use. This increased monitoring of Facebook within its messaging application was confirmed by Mark Zuckerberg a few days ago.(Photo Illustration by Chesnot/Getty Images)

Oczywiście może okazać się, że takie rozwiązanie nie okaże się dla Mety pomocne. Istnieje bowiem ogrom aplikacji, które oferują możliwość komunikacji ze znajomymi. Możliwe, że po wprowadzonych zmianach ludzie zaczną odwracać się od Messengera i przerzucą się na któryś z komunikatorów konkurencji.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły