timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Chociaż żyjemy w kraju, w którym BLIK zaskarbił sobie serca użytkowników, to osób korzystających z Google Pay można znaleźć całkiem sporo. Usługa potrafi skutecznie ułatwić życie, upraszczając transakcje i zbierając wszystko w jednym miejscu. Od teraz, korzystanie z aplikacji może być jeszcze przyjemniejsze. Google wprowadza bowiem parę nowości. Część z nich dostępna jest jedynie w USA, ale dla osób niemieszkających w Stanach również coś się znalazło.

Google Pay – Zapomnij o fizycznej karcie

Do aplikacji trafia funkcja, dzięki której nie trzeba będzie martwić się o posiadanie fizycznej karty. Często w internecie, zdarzają się transakcje, które można wykonać jedynie za pomocą karty. Najczęściej dotyczy to wszelkiego rodzaju opłat subskrypcyjnych, ale zdarzają się też inne przypadki. W takich sytuacjach, domyślnym działaniem, było sięganie po portfel, by wydobyć z niego kartę, a następnie przepisywać długi ciąg znaków. Nowa funkcjonalność skutecznie przyspieszy ten proces, gdyż pozwoli ekspresowo wypełnić dane o karcie na stronie z płatnością.Google Pay - Gameby.pl

Działa to na podobnej zasadzie, co zapamiętywanie haseł. Google ma dbać o bezpieczeństwo użytkowników, odpowiednio blokując płatność, jeżeli system wykryje podejrzane działanie. Aplikacja poprosi również o potwierdzenie, wymagając kodu pin, odcisku palca albo skanu twarzy. Całość ma działać na urządzeniach z Androidem oraz w przeglądarce Google Chrome.

Google Pay – Nowości, z których nie skorzystamy

Do amerykańskich użytkowników trafiają dwie nowe opcje. Pierwsza z nich, polega na wyświetlaniu ofert i okazji, związanych z robieniem zakupów za pomocą danej karty. Ma to pomóc w lepszym zorientowaniu się, którą kartą z portfela, chcemy w danym przypadku zapłacić. Póki co, jest ona dostępna dla osób, posiadających kartę American Express lub Capital One.Google Pay - Gameby.pl

Oprócz tego, Google Pay poszerza zakres podmiotów, współpracujących z aplikacją w ramach usługi ,,buy now, pay later”. Nazwa sama w sobie tłumaczy, jak działa owa funkcja. Możliwe, że kiedyś, z racji na rosnącą popularność, trafi ona w ramach Google Pay do Polski.

Najnowsze aktualizacje mogą zachęcić niektórych do korzystania z Google Pay lub też do sprawdzenia, czy nie mają już tam przypadkiem konta.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły