timerPrzewidywany czas czytania to 2,5 minuty.

Pierwsze skojarzenie z grą planszową? Piknik, ładna pogoda i szczęśliwa rodzina razem na kocu. Gra cała piątka, nawet bobas coś tam woła z fotelika obok.
No dobrze, ale co zrobić, gdy chcemy zagrać tylko w dwie osoby? Nie zawsze znajdziemy tylu chętnych do rozgrywki, a czasem możemy mieć po prostu ochotę na mniejsze grono towarzyszy. Wtedy wchodzą one, całe na biało – gry dla dwojga.

Wybierasz rywalizację czy kooperację?

Rozgrywka dwuosobowa może być ryzykowna. Tak, jak już wspominałam w tekście dotyczącym rywalizacji w grach, niektóre produkcje mają tendencję do podżegania i powodowania sporów. W końcu doprowadzenie do bankructwa drugiej osoby podczas romantycznego wieczoru może nie być najlepszym pomysłem, prawda? Gdyby ktoś mnie spytał, stawiałabym raczej na wspólne główkowanie.
Sprawa będzie mieć się zupełnie inaczej podczas spotkania po latach z dawnym przyjacielem. Może dzięki temu odzyskacie tę dawną iskrę?

Holmes: Sherlock & Mycroft

gry dla dwojga - gameby.pl

Kultowa postać Sherlocka Holmsa na zawsze pozostanie niedoścignionym ucieleśnieniem brytyjskiego detektywa. W „Holmes: Sherlock & Mycroft” gracze wcielają się w piekielnie inteligentnych braci, których zadaniem jest ustalenie winy (lub jej braku) jednej postaci. Mają na to siedem dni.
Na stronie Rebel znajdziemy taki opis:

Rozpoczyna się pojedynek pomiędzy dwoma najgenialniejszymi umysłami Londynu. Bracia Holmes muszą udowodnić winę albo niewinność Michaela. Czy Chapman to tylko pechowy młodzieniec, który zaczął zadawać się z niewłaściwymi ludźmi, czy też wyrachowany członek anarchistycznej komórki terrorystycznej?

Jaki będzie twój werdykt?

Gejsze

gry dla dwojga - gameby.pl

Kobieta zmienną jest.
W grze „Gejsze” musisz zadowolić jak najwięcej z nich. Nikt nie mówił, że będzie łatwo! Na szczęście każda z kobiet uwielbia podarunki – gorzej, że każda inne. Zmierz się ze swoim przyjacielem i sprawdź, kto z was zdobędzie przychylność gejsz.
To jedna z tych gier dla dwojga, która raczej dzieli, niż jednoczy. Ale nie oznacza to, że jest przez to gorsza!

Rozgrywka jest krótka, a zasady ograniczone do minimum. Nikogo zatem nie powinno zdziwić, że cel gry może zostać osiągnięty już po dwudziestu minutach – nie należy to do najtrudniejszych zadań. Jednak dzięki temu, że działania są ograniczone tylko do czterech, liczba możliwych rozwiązań rośnie i rozgrywka mimo wszystko pozostaje ciekawa.

Tajniacy Duet

gry dla dwojga - gameby.pl

Dwuosobowa wersja gry „Tajniacy” jest równie ciekawa, a przede wszystkim opiera się na kooperacji. Spory odłóżcie na bok, zapomnijcie o niezgodzie – tylko współpracując osiągniecie cel!

Dwoje tajniaków jest na tajnej misji w zatłoczonym mieście. Każdy z nich zna tożsamość 9 agentów, z którymi drugi tajniak musi nawiązać kontakt. Porozumiewając się za pomocą zaszyfrowanych wiadomości, przemykają pomiędzy płatnymi zabójcami wynajętymi przez ich wroga, by ukończyć misję, nim skończy się czas.

Tik-tak, tik-tak. Presja czasu potrafi działać cuda!

We dwoje spędzać czas można na wiele sposobów. Skoro lato trwa, a temperatury nie zmuszają do chowania się pod kocami w domach, dobrym pomysłem będzie wyjście połączone z wspólną grą. Od ciebie zależy, czy chcesz nią jednoczyć, czy dzielić.

To co? Przed tobą trzy gry dla dwojga – którą wybierzesz dziś?

 

O redaktorze

Zazwyczaj przebywa gdzieś w przestrzeni między wieczną radością z życia, kontemplacją poezji i zatapianiem się w marzeniach. W wolnym czasie spaceruje, czyta książki lub wygrywa z rodziną w grach planszowych i karcianych.

Wszystkie artykuły