timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Duże tytuły (AAA) zazwyczaj zdobywają uznanie wśród graczy. Choć zdarzają się niewypały, tak znaczna większość takich produkcji są tworzone przez duże studia, które zatrudniają masę osób. Mimo to na rynku znajdziemy również tytuły, które nie zostały stworzone przez wielkie podmioty, a udało im się wbić w gusta graczy. Oto kilka propozycji gier indie, które warto sprawdzić.

Hollow Knights

Hollow Knight gry indie - GameBy.pl

Na pierwszy rzut idzie Hollow Knight. Tyuł ten jest reprezentantem platformowek stylizowanych na metroidvanii. Fabuła gry jest dość prosta, ponieważ głównym motywem jest podróż do Hallownest. Protagonista udaje się tam, aby poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania. W trakcie przygody zwiedzamy wiele poziomów, a także mamy okazję mierzyć się z wieloma rodzajami oponentów. Jest to tytuł dla osób, które lubią platformówki, ale również dla tych, którzy chcą doświadczyć czegoś nowego.

Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

Hades

Hades gry indie - GameBy.pl

Innym tytułem wartym uwagi jest Hades. Głównym bohaterem jest Zagreus, będący synem Zeusa. Celem protagonisty jest ucieczka z podziemnego królestwa jego ojca. Rozgrywka polega na eksplorowaniu losowo generowanych lochów i toczenia walk z coraz to silniejszymi przeciwnikami lub bossami. Gra sama w sobie jest roguelikem, gdzie musimy powtarzać etapy, aby progresować i rozwijać, postać. Sam system walki jest bardzo satysfakcjonujący i czuć w nim przysłowiowe „mięso”.

Moim zdaniem gra jest idealna dla osób lubiących zarówno „rogaliki” jak i gry, w których system rozwoju postaci jak i mechanika walki idą ze sobą w parze i przynoszą dużo satysfakcji.

Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

Cult of the lamb

Cult of the lamb gry indie - GameBy.pl

Zastanawiałeś się nad tym, jak to jest posiadać swój własny kult? Jeśli od jakiegoś czasu takie pytanie nurtowało Twoje zwoje mózgowe, idealną odpowiedzią jest Cult of the lamb. W grze wcielamy się w tytułową owcę i stajemy na czele demonicznego kultu.

Sama rozgrywka składa się z dwóch elementów. Pierwszym jest zarządzanie swoją „trzodą” i dbania, aby żaden z wyznawców nie był głodny, nie chorował, a także oddawał należyte modły. Z drugiej strony jako głowa kultu toczymy krucjaty przeciwko niewiernym. Podobnie jak wcześniej wspominany Hades tak i ten tytuł posiada w sobie mechaniki roguelikowe. Oprócz rozwijania swojej postaci rozwijamy również infrastrukturę, dzięki czemu odblokowujemy nowe budynki, a także otrzymujemy dostęp do ich lepszych wersji.

Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

Stardew Valley

Stardew Valley gry indie - GameBy.pl

Na koniec moim zdaniem klasyk jeśli chodzi o gry indie. Stardew Valley to ekonomiczne RPG gdzie jako młody mężczyzna otrzymujemy w spadku podupadłą farmę. Protagonista postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie i postanawia poświęcić się prowadzeniu farmy i przywrócenia jej dawnej świetności. Podczas rozgrywki, będziemy mieli okazję sadzić różne gatunki roślin, hodować zwierzęta czy łowić ryby. Zarobione pieniądze możemy przeznaczyć na rozwój naszej farmy. Gra jest bardzo relaksująca i idealna na zimowe wieczory.

Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

Życzymy Miłego Grania!

Czym tak naprawdę różnią sie gry AAA od Indie?

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły