timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Rynek składanych telefonów to miejsce, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych. Początkowo, takie ,,dziwne” telefony były traktowane raczej jako ciekawostka, gadżet, a nie jak coś, z czego można korzystać na co dzień. Sytuacja zaczęła się jednak całkiem szybko zmieniać. Coraz więcej osób przekonuje się do smartfonów składających się wertykalnie lub horyzontalnie. Do tego rodzaju sprzętu ma należeć Xiaomi MIX Flip. Smartfon nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony przez firmę, jednakże może wydarzyć się to w niedługim czasie.

Xiaomi MIX Flip – Czy przyniesie trochę świeżości?

Ten smartfon jest znany w środowisku technologicznym już jakiś czas, mimo że oficjalnie nie został jeszcze wydany. Mówi się o nim jednak dlatego, że wzmianki o tworzeniu tego modelu pojawiły się już chwilę temu. Od tego momentu, temat MIX Flipa wraca jak bumerang. Być może teraz zostanie on z nami na dłużej. Xiaomi MIX Flip - Gameby.pl

O premierze tego smartfona mówi się, w kontekście wprowadzenia na rynek składaków czegoś nowego. Nie ma co ukrywać, z konkurencją jest tam raczej słabo. Wśród najpopularniejszych modeli, dominuje kilku producentów, a ich pozycja pozostaje niezachwiana. To może zmienić się, wraz z premierą MIX Flipa. Warto podkreślić, że chodzi tu o model ,,z klapką”, czyli taki, w którym ekran zgina się w pionie. Tego rodzaju urządzeń, nie ma tak naprawdę zbyt wiele.

Xiaomi MIX Flip – Specyfikacja

Trochę wiemy już o tym, co będzie można znaleźć wewnątrz smartfona. Nie trudno byłoby zgadnąć, że procesorem jaki tam ujrzymy, będzie Snapdragon 8 gen 3. Do tego, zakulisowe źródła wspominają o zestawie dwóch aparatów, z czego jeden będzie teleobiektywem, wyposażonym w 3-krotny zoom. Kwestia wyglądu niestety nie zaskakuje. Producent najprawdopodobniej zdecyduje się na dostosowanie się do minimalistycznego stylu tego rodzaju smartfonów. Nie powinniśmy zatem spodziewać się w tym obszarze rewelacji. Xiaomi MIX Flip - Gameby.pl

W sieci pojawiają się także stwierdzenia, że MIX Flip będzie mógł pochwalić się niezwykle smukłym i eleganckim wyglądem. Podobno ma odbyć się to kosztem zmniejszenia baterii. Nie wiadomo, o jakiej konkretnie pojemności mówimy, ale trzeba przygotować się na nieco mniejszy czas pracy urządzenia.

Xiaomi MIX Flip – Kiedy premiera

Data premiery nie jest niestety jeszcze potwierdzona. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że firma zdecyduje się na zaprezentowanie urządzenia na nadchodzących targach MWC, zaczynających się już 26 lutego. Jedną z najciekawszych zakulisowych informacji jest fakt, że Xiaomi ma w przypadku tego modelu, zdecydować się na sprzedaż nie tylko na rynku chińskim. Wszystkich szczegółów, powinniśmy się dowiedzieć już za parę dni.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły