timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Oglądając film, pewnie nie raz zastanawialiście się, co byście zrobili w sytuacji lub świecie, w jakim znajdują się główni bohaterowie. Z pomocą przychodzą tu gry komputerowe, pozwalające nam przeżyć przygody rodem ze srebrnego ekranu. Przedstawię Wam dzisiaj najlepsze (według mnie) gry na podstawie filmów. Ograniczę się tylko do pięciu tytułów, więc napiszcie w komentarzach, o których jeszcze należałoby wspomnieć.

Gry na podstawie filmów? Odliczanie czas zacząć!

Alien: Isolation – Niby obcy, a dobrze znany

gry na podstawie filmów

Film Obcy – Ósmy pasażer Nostromo zapisał się w historii jako klasyka science-fiction. Magia tej produkcji polegała na niesamowitym klimacie, jak i strachu przed nieznanym i niebezpiecznym ksenomorfem. Izolacja szybko stała się hitem wśród graczy, właśnie dzięki odwzorowaniu atmosfery zagrożenia, z którym nie bardzo możemy cokolwiek zrobić.

Wcielaliśmy się tu w Amandę Ripley, córkę protagonistki filmów, a naszym zadaniem było odkrycie, co stało się z naszą matką. Podczas zabawy mamy styczność z różnymi przeciwnikami, jak i tytułowym obcym. Polecam wszystkim fanom horrorów.

Blade Runner – Najlepsza gra na podstawie filmu?

gry na podstawie filmów

Jest to chyba moja ulubiona gra z gatunku point and click. Film o tej samej nazwie, z Harrisonem Fordem w roli głównej, zapamiętany został dzięki niepowtarzalnej ścieżce dźwiękowej, jak i oryginalnemu pomysłowi na przedstawienie dystopijnej przyszłości. W grze wcielamy się w policjanta Ray’a McCoy’a, zajmującego się tropieniem replikantów. Podczas zabawy odwiedzamy lokacje i spotykamy postacie występujące w filmie, co razem z muzyką idealnie oddaje klimat filmu.

Tytuł jest też jak na swoje czasy niesamowicie złożony. Dostępne mamy aż trzynaście zakończeń, a na samym początku rozgrywki losowana jest prawdziwa tożsamość postaci, czyli kto jest prawdziwym człowiekiem, a kto nie. Sam główny bohater może okazać się replikantem!

Tutaj przeczytacie moją recenzję gry mobilnej Blade Runner: Nexus!

GoldenEye 007 – Bond, James Bond

gry na podstawie filmów

Kto nie lubi filmów o agencie 007? Chyba każdy chciał kiedyś być takim szpiegiem jak James Bond. Ratować świat od niebezpieczeństw, romansować z pięknymi kobietami i wychodzić z każdej sytuacji bez draśnięcia. No i właśnie GoldenEye dało nam taką możliwość!

Mogliśmy samemu przeżyć przygodę prawie taką samą jak na ekranie kina. W każdym poziomie mieliśmy specjalne zadanie do wykonania, a w drodze do celu musieliśmy pokonać oddziały wrogów, korzystając z szerokiego wachlarza broni. GoldenEye 007 zasłynęło także z genialnego trybu multiplayer. Wcielaliśmy się w nim w postacie znane z filmów, a następnie rywalizowaliśmy w jednym z pięciu trybów zabawy.

Mad Max – Rezerwa znowu się pali…

gry na podstawie filmów

Filmy o Mad Max’ie w dużej mierze ukształtowały kulturę post-apo, w tym gry, jak na przykład serię Fallout. Dzięki najnowszej odsłonie, z Tom’em Hardy’m w roli głównej, jeszcze więcej ludzi poznało to szalone uniwersum, pełne szalonych psychopatów, walki o przetrwanie i przede wszystkim niewiarygodnych pojazdów.

Gra Mad Max starała się jak najlepiej oddać ducha filmów i nieźle jej to wyszło. Otrzymaliśmy solidnie wykonany model walki samochodami, a także możliwość dowolnej modyfikacji naszego auta. Tytuł otrzymał przeciętne, ale głównie pozytywne recenzje. Oberwało się walce wręcz i uciążliwemu zbieraniu materiałów, no ale nikt nie mówił, że przetrwanie na pustkowiach będzie łatwe.

Lego Star Wars II: The Original Trilogy

gry na podstawie filmów

Nic nie sprawia takiej frajdy jak klocki Lego i Gwiezdne Wojny. Dlatego nikogo nie dziwi, że gry z tej serii szybko podbiły serca graczy. Druga odsłona serii jest w pełni wierna oryginalnej filmowej trylogii, przez co ponownie możemy przeżyć wszystkie sceny, wcielając się tym razem w klockowe odpowiedniki bohaterów.

Rozgrywka polegała głównie na walce z wrogami, jak i rozwiązywaniu zagadek logicznych. Każda z postaci posiadała własną umiejętność specjalną, istotną do pokonania łamigłówki. Pojawiały się także etapy z lataniem klasycznymi statkami kosmicznymi, jak i nawet walki z bossami. Kiedy po raz pierwszy udało mi się pokonać imperatora, byłem niezmiernie z siebie dumny!

Tutaj przeczytacie recenzję gry planszowej Star Wars: Rebelia!

Gry na podstawie filmów? Jak najbardziej!

Gry dają nam możliwość jeszcze lepszego poznania światów przedstawionych w filmach. Pozwalają lepiej poznać fabułę, jak i opowiedzieć zupełnie nową historię ze znanymi nam bohaterami w roli głównej. Stają się dzięki temu integralną częścią całego uniwersum. Z mojej strony to już wszystko, do zobaczenia wkrótce! W tym czasie będę czekał na remaster Blade Runner’a, może kiedyś wyjdzie…

O redaktorze

Z zawodu oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły