timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Przewijające się w internecie pogłoski, plotki czy spekulacje, mogą okazać się prawdziwe. Dotyczy to filmów, seriali, ale także gier komputerowych. Lecz czy pogłoski na temat GTA Remastered Trilogy są prawdziwe? Co szykuje dla graczy Rockstar?

Czy Remaster to dobry pomysł?

Wszelkiego rodzaju odświeżenia, odnowienia są rzeczą dość powszechną w świecie cyfrowej rozrywki. Wielu deweloperów sięgnęło po taką możliwość. Końcowe efekty takich „renowacji” były naprawdę różne. Niezależnie od nich dany tytuł zostaje nie jako ożywiony i ponownie trafia w ręce graczy. Lecz zanim się tak stanie, firmy lubią puścić do internetu plotkę, pogłoskę, która ma  zbudować poruszenie wokół danego tytułu.

GTA Trilogy Remastered – Pierwsze wskazówki

Temat odnowy trylogii GTA od dłuższego czasu krąży po internecie. Wielkie poruszenie wybuchło po dwóch postach w mediach społecznościowych. Pierwszy z nich przedstawiał trzy fanowskie karty GTA Online – Shark Cards. Znajdowały się na nich daty: 2001,2002 oraz 2004. Nie były przypadkowe, ponieważ oznaczały premiery pierwszych trzech części serii GTA. Autorem postu był uNiGTANet. Jest to osoba ściśle związana z Rockstarem. Kilka dni później został opublikowany drugi post, którego treść wskazywała na opublikowanie zapowiedzi remasterów. Rzekomo trailer miał pojawić się w sieci po 90 dniach. Jednak tak się nie stało a Mach1bud niepotrzebnie podsycił emocje wśród graczy. Tak stan rzeczy przedstawiał się na początku bieżącego roku.

GTA Trilogy Remastered -Kolejne wyraźne poszlaki

W sierpniu znów zaczęto mówić o nowej wersji klasycznych tytułów z serii GTA. Na GTA Forum pojawił się insider, który jasno stwierdził, że faktycznie nowe odsłony powstają, jednak nie będą one tworzone bezpośrednio przez Rockstara. Ma on tylko pomagać przy jednym z trzech projektów. W dodatku nowe produkcje są tworzone pod nową generację sprzętów. Inne doniesienia wypływają ze strony Toma Hendersona, który poniekąd potwierdził panujące wśród graczy pogłoski. Jednak jest on sceptyczny, jeśli chodzi o premierę trylogii. Nie uważa, że Remastered Trilogy pojawi się w tym roku, a najpóźniej w 2022r. Oczywiście pogłoski nie są oficjalnie potwierdzone w stu procentach. Ze strony Rockstara nadal cisza, co może wskazywać na to, że studio na razie nie chce się wypowiadać na temat potencjalnego projektu. Jednak warto zauważyć, że podobna sytuacja panuje wokół szóstej części serii. Czyżby uniwersum GTA miałoby powrócić ze zdwojoną siłą?

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły