timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Netflix. Przez wielu nazywany najlepszym serwisem, gdzie możemy znaleźć dokładnie to, co chcemy obejrzeć. Bogata baza tytułów, produkcje oryginalne, filmy, seriale, no po prostu żyć nie umierać. I choć zdawać by się mogło, że taka sielanka będzie trwać wiecznie, tak pojawiła się produkcja, która zaszkodziła naszemu bohaterowi.

Kontrowersyjne Gwiazdeczki

Gwiazdeczki to tytuł, który wbił się w każde miejsce w Internecie, jednocześnie rykoszetując w stronę użytkowników, którzy bardzo żywiołowo zareagowali na widok, wtedy jeszcze nowej, produkcji. I tak wiem, każdy zna tę historię. Wiadomo, jak potoczyła się ta sprawa, jednak to, co mam do powiedzenia, nieco odbiega od powszechnej opinii na temat tego filmu.

Wszystko zależy od punktu widzenia?

Pierwszym skojarzeniem, jakie pojawia się w głowach osób, które widziały film w całości lub widziały zwiastun, wygląda tak: wijące się w dwuznacznych pozycjach dziewczynki. I w sumie nic w tym dziwnego. Netflix na własne życzenie pokazał film właśnie w taki, a nie inny sposób. Będąc zupełnie szczerym, to zła promocja filmu poskładała Netflixa. Gdyby pokazywany nam zwiastun, plakat tego filmu wyglądał inaczej, to istniałaby duża szansa, że zdanie na temat filmu nie byłoby takie krytyczne, jak jest teraz.

Widzą plakat, ludzie masowo wyrażali opinie, że taki obraz jest dla nich, mówiąc kolokwialnie, obrzydliwy. Oczywiście Netflix bronił się wieloma argumentami, jednak widząc je, zacząłem się zastanawiać – Dlaczego nie przełożycie premiery? Serio, widząc tłum z widłami, raczej bym się cofnął. I choć nie jestem w tym tłumie, tak wcielam się w rolę obserwatora.

O co tyle szumu?

Mimo że film został zjechany przez wszystkich, tak uważam, że owa produkcja nie jest taka zła, jak ją malują. Przedstawiona historia pokazuje losy dziewczynki, którą wychowuje się w mocno konserwatywnej rodzinie. Chcąc pokazać siebie, wyrwać się z tych ram religijnych, postanawia zrobić to, co każdy już widział. Również film chce pokazać, że taki wiek, to moment, kiedy dzieci chcą wchodzić w świat dorosłych. Tak wygląda dorastanie i nic się na to nie poradzi, jednak można tym kierować.

Gwiazdeczki Netflix - GameBy.pl

Również film wywołał kontrowersję samym wizerunkiem naszych bohaterek, co zasadniczo chciała osiągnąć reżyserka. Ludzie jednogłośnie stwierdzili, że pokazywanie dzieci w taki sposób jest niemoralne. Ba, nawet pojawiły się petycje, aby nie dopuścić do wrzucenia filmu na Netflix. Kontrowersja sięgnęła tak wysokiego poziomu, że Netflix został postawiony przed sąd przez senatora Texasu. W innym przypadku namawiano Netflixa, aby ów film cenzurować. Oczywiście nasz bohater nie widzi nic negatywnego i nie uważa, aby cenzurować to dzieło.

Dobra film zepsuty przez złą sławę?

Słowem końca. Afera z Gwiazdeczkami w centrum się skończyła. Można powiedzieć, że ludzie przypięli na stałe łatkę. Choć moje zdanie jest odmienne od innych, tak jest ono tylko pojedynczą owcą w watasze wilków. Mam nadzieję, że wraz z biegiem czasu opinia na temat tego filmu trochę się polepszy. Choć może być on niesmaczny, tak nie miał nic złego na myśli. Po prostu komunikat, który miała przekazać produkcja, został źle przedstawiony.