timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Na chwilę obecną na rynku VOD panuje spora konkurencja. Netflix, HBO, Player, Prime Video, Apple TV+, niedługo Disney+, a w międzyczasie był jeszcze Showmax. Ciężko się zdecydować, co jest dla nas najlepsze. W dzisiejszym poradniku nie pomogę Wam wybrać platformy, aczkolwiek odpowiem na pytanie Netflix — Który pakiet wybrać!

Który pakiet Netflix wybrać?

Chcę oglądać legalnie, najtaniej jak się da – Pakiet Podstawowy

Jestem singlem, treści konsumuję głównie na telefonie, chcę mieć po prostu dostęp do filmów i seriali jak najniższym kosztem. CDA i torrenty już mnie zmęczyły, potrzebuję czegoś, co działa. Jeżeli ten opis do Ciebie pasuje, to powinieneś przyjżeć się najuboższemu pakietowi Netflixa za 29 zł.

Kobieta leżąca i oglądająca Netflixa jedząc pizze - Który pakiet wybrać?

Umożliwia on konsumowanie całego katalogu treści Netflixa w rozdzielczości SD, niestety nie więcej. Dodatkowo z tego rodzaju konta może korzystać tylko jedna osoba w tym samym czasie. Jeżeli więc nie obchodzą cię takie sformułowania takie jak HD i 4K, to może być to całkiem sensowna opcja.

Średniak z wyższej półki? – Pakiet Standard

Masz dziewczynę, chłopaka albo jakiegoś znajomego, z którym chcielibyście wspólnie korzystać z jednego konta, żeby trochę zaoszczędzić? Albo nadal chcesz sam korzystać z usługi, jednak nie zadowala Cię najniższa rozdzielczość, lecz nie masz telewizora 4K? Sprawdź opcję za 43 zł!

Według statystyk i moich własnych obserwacji jest to najchętniej wybierany pakiet przez subskrybentów Netflixa. Z jednej strony oferuje on rozdzielczość FullHD, czyli standard na obecne czasy. Wszystko wygląda ładnie, a i tak większość osób jeszcze nie przerzuciła się na 4K.

Para oglądająca Netflixa na laptopie - Który pakiet wybrać?

Z drugiej strony umożliwia on współdzielenie konta przez dwie osoby równocześnie. Tak jak wspominałem, jest to dobra opcja dla par, przyjaciół lub grupek znajomych.

Najlepsza możliwa opcja! – Pakiet Premium

W przypadku najwyższego pakietu za 60 zł opcje są dwie.

 • Masz telewizor 4K z HDR i po prostu chciałbyś wycisnąć z niego jak najwięcej, a biblioteka Netflixa faktycznie na to pozwala
 • Masz większą rodzinę albo grupę znajomych i chciałbyś, aby wszyscy korzystali z jednego konta

Jeżeli zapytacie się mnie, który pakiet ja subskrybuję, to jest to rzeczywiście ten za 60 zł. Mniej więcej po równo z obu powodów, które wymieniłem. Jako że sam niejako siedzę w produkcji filmowej i też mnie to pasjonuje, jest to po prostu oczywisty wybór.

Naprawdę na pochwałę zasługuje ilość produkcji pojawiających się w rozdzielczość 4K wraz ze standardem HDR. Netflix jest zdecydowanie daleko przed konkurencją na tym polu.

Kobieta siedząca na kanapie - Który pakiet wybrać?

Wracając do samego pakietu, to umożliwia on równoczesne oglądanie przez 4 osoby. Jeżeli nie zamierzasz handlować takimi kontami albo wykorzystywać je do jakiś innych niecnych celów, to moim zdaniem powinno wystarczyć.

Sam telefon? – Pakiety Mobile i Mobile+

W ostatnim czasie na terenie naszego kraju Netflix testuje dwa nowe pakiety dedykowane smartfonom. Tym samym otrzymujemy najtańszy pakiet Mobile za 24 zł miesięcznie. Umożliwia on oglądanie materiałów w rozdzielczości SD na jednym urządzeniu mobilnym (telefon lub tablet).

Mamy także plan Mobile+, w którym dostajemy już jakość Full HD, a także możliwość oglądania na komputerach i laptopach. Podobnie jak w pakiecie Standard, przez dwie osoby jednocześnie. Kosztuje on 38 zł, czyli 5 zł taniej niż pakiet Standard. Jeżeli nie masz telewizora to chyba najlepsza opcja. Chcesz wybrać idealny komputer do oglądania filmów? Wejdź tutaj! https://lenovozone.pl/blog/jaki-laptop-do-3500zl/

Jak myślałeś, że się wycwanisz korzystając z Chromecasta lub udostępniania ekranu, to Netflix od razu zapowiada, że nie będzie to możliwe.

Podsumowując – Jaki pakiet Netflix wybrać?

Pakiet Podstawowy:

 • 29 zł miesięcznie
 • 1 ekran na raz
 • Jakość SD

Pakiet Standard:

 • 43 zł miesięcznie
 • 2 ekrany na raz
 • Jakość HD

Pakiet Premium:

 • 60 zł miesięcznie
 • 4 ekrany na raz
 • Jakość 4K HDR

Pakiet Mobile:

 • 24 zł miesięcznie
 • 1 ekran na raz
 • Jakość SD
 • Tylko telefony i tablety

Pakiet Mobile+:

 • 38 zł miesięcznie
 • 2 ekrany na raz
 • Jakość HD
 • Tylko urządzenia mobilne i komputery

A co ze współdzieleniem kont?

Netflix przez bardzo długi czas nie miał problemu z tym, że kilka osób korzysta z jednego konta. Właściwie sam się chwalił, jaki jest on wspaniałomyślny w tej kwestii. Przymknięcie oka na sprawę użytku przez wielu użytkowników było częścią ich strategii marketingowej.

Telewizor z Netflixem - Który pakiet wybrać?

W ostatnim czasie pojawiają się informację, że firma Reeda Hastingsa planuje ukrócić ten proceder. Co z tego wyjdzie? Nie wiem, zobaczymy. Jak na razie nie ma się co martwić, subskrypcję Netflixa można anulować w każdym momencie, bez żadnych zobowiązań.

Jeżeli coś zmieni się w kwestii tychże pakietów, na pewno napiszemy aktualizację tego artykułu. Tymczasem, to tyle, dzięki, że to czytasz!