timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Gdybyście spytali mnie o najpopularniejszego czarodzieja wszechczasów, wybrałbym postać fikcyjną Harry’ego Pottera, czyli głównego bohatera 7 grubych książek i 8 naprawdę długich filmów. Odrzucony chłopiec z piorunkiem na czole stał się najbardziej cenionym czarodziejem. Dla Hogwartu on był nie lada wyzwaniem i bohaterem, którego „Sami wiecie kto” nie mógł pokonać. Oj pamiętam te czasy, gdzie oczekiwało się na książkowe i filmowe części Harry’ego Pottera. Ja byłem może nie fanem całej sagi, ale jednym z tych, co się zastanawiał, jak HP skończy. Dziś przedstawię wam nietypową grę, gdzie za pomocą 1000 pytań sprawdzicie, kto zna Harry’ego Pottera i jego przygody najlepiej. Zagrajmy w „Harry Potter: Magiczny quiz” wydawnictwa Rebel.

Harry Potter: Magiczny Quiz — Skrót zasad

Przygotowanie gry jest bardzo proste. Włączamy urządzenie, kładziemy na stole i słuchamy poleceń dyrektora, który nas prosi o ustalenie ilości uczestników, oraz poziomu trudności gry. Uczestnicy na start dostają dla swoich „Domów” po 200 punktów od dyrektora. Cała zabawa to quiz podzielony na dwie rundy pełne prawdziwych i fałszywych twierdzeń, która sprawdzi znajomość wszystkich 7 części powieści J.K Rowling. Oczywiście sami musimy odgadnąć czy dane zdanie jest prawdą, czy kłamstwem.

W pierwszej rundzie, to dyrektor wskazuję osobę, która odpowiada na pytanie. Każda poprawna odpowiedź dodaje 10 punktów, a każdy błąd kosztuje punktów 20. Druga runda ma identyczną punktację, lecz o tym kto stwierdzi w danym zdaniu prawdę czy fałsz decyduje refleks, czyli gramy w „Kto pierwszy, ten lepszy”. Jeżeli myślicie, że ta rozgrywka będzie przebiegać w przewidywalnym schemacie, to jesteście w błędzie. Dyrektor naszykował dla was niespodzianki, które czasami wam pomogą, a czasem pozwolą na ryzyko. Kto po dwóch rundach, czyli na zakończenie roku będzie najbogatszy w punkty, wygrywa grę i zdobywa wirtualny puchar domów.

Harry Potter: Magiczny Quiz – Ocena

Zajmę się wyglądem, czyli pudełkiem, które na początku z lekka udało mi się zniszczyć, gdyż miałem kłopoty z jego otworzeniem. Później pudełko wyrzuciłem do śmieci, gdyż nie było ono już potrzebne. Szkoda, bo takie ładne było… amerykańskie. Zajmę się tym elektronicznym quizzerem o ładnych kształtach, kolorach, światełkach i dźwiękach.

Pochwaliłem wygląd, pochwaliłem dźwięki, ale mam zastrzeżenie. Jest to za głośne, a regulacji głośności brak. Ok, fajnie, że można jakoś spauzować grę, poprawić odpowiedź, czy powtórzyć pytanie. Możemy odpowiednią sekwencją przycisków poprosić o aktualną punktację, ale żeby gra nie była tak hałaśliwa dla niektórych, to wyjścia nie ma.

Zabawo trwaj!

Pomówmy o zabawie. To całe urządzenie, to bogate w pytania egzamin dla znawców Harry’ego Pottera. 1000 twierdzeń wymagające naszej weryfikacji podzielone na dwa poziomy trudności to dość pokaźna pula. Ciężko tej gry nie nazwać teleturniejem o Harrym Potterze. Pomimo swoich zasad quiz jest pełny niespodzianek i wymaga solidnej wiedzy na temat 7 książek czy ośmiu filmów o tym czarodzieju. Ta zabawa jest prosta, uporządkowana, system jest sprawiedliwy, a dodatkowo możecie liczyć na złośliwe komentarze oceniające waszą grę. Mnie przykładowo zdarza się usłyszeć ochrzan za zbyt szybkie naciskanie guzika. Teraz wiem, że większe szanse na odpowiedź ma ktoś, kto da dyrektorowi dokończyć zdanie. 🙂

Na koniec

Jeżeli macie wśród swoich bliskich tych, którzy marzą o podróży peronem 9 i 3/4. Macie znajomych takich co sądzą, że znają każdą stronę i każdą minutę przygód Harry’ego Pottera. Polecam im zakupić i sprawdzić swoich przemądrzałych znajomych. Ostrzegam! To nie jest łatwy quiz, pomimo jedynie dwóch wariantów odpowiedzi… Ktoś tu się postarał o szczegółowe i zaskakujące pytania. Jako wielbiciel quizów i teleturniejów polecam ten tytuł i chciałbym by tego typu zabawek, było więcej i na każdy temat: DC, Marvel, dekady.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły