timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Konsole nowej generacji są na rynku już od dłuższego czasu. Wyniki sprzedażowe pokazują jasno, że w wielkim wyścigu miedzy PlayStation a Xboxem, to ten pierwszy przoduje, jeśli chodzi o sprzedane egzemplarze. I choć Microsoft, robi co może, aby dogonić rywala, tak PlayStation postanowiło wykonać kolejny ruch, aby utrzymać swoją przewagę.

Konsolowa wojna – dwaj wielcy rywale

Rywalizacja między konsolami obu firm, jest znana chyba każdemu, kto choć trochę się interesuje tym, co się dzieje na rynku konsolowym bądź po prostu gdzieś usłyszał o tym zjawisku. Rynek aktualnie jest zdominowany przez konsole nowej generacji. I choć jak na początku wspomniałem o przewadze PlayStation nad Xboxem tak, zielony X poczynił ostatnio pewne kroki w tym wyścigu. Microsoft postanowił rozwinąć Game Pass co znacząco poprawiło jego sprzedaż, ale również wykupił jedno z bardziej znanych studiów, czyli Bethestde. Studio to znane jest z takich tytułów jak „Doom”, „The Ender Scrolls” czy pechowy „Fallout 76”. Oczywiście produkcje wykupionego studia, zostały wykorzystane jako ekskluzywne tytuły na najnowszego Xboxa. Jednak PlayStation  nie daje za wygraną i wychodzi z zupełnie nową inicjatywą, która zachwyci graczy i fanów Sony.

Nadchodzi fala ekskluzywnych produkcji – Fani czekają

Główny szef PlayStation Studio, Hermen Hulst zdradził, że aktualnie wszyscy deweloperzy związani z Sony, pracują nad 25 nowymi tytułami, która mają trafić na nową konsolę. Co więcej, cześć z tych nowych tytułów, będzie kontynuacjami znanych i ciepło przyjętych tytułów, takich jak „God of War” czy „Gran Turismo”. Jednak jak zaznacza Hlust, wśród 25 nowych tytułów, mają znaleźć się, również zupełnie nowe tytuły, które mają być dość zróżnicowane gatunkowo. „Myślę, że te tytuły, nad którymi pracujemy, są tak wyraziste i różnorodne, jak tylko mogą być. Od Sackboya, AstroBota, Dreams i innych gier tego typu aż po produkcje pokroju The Last of Us Part 2 czy Ghost of Tsushima. I możecie być pewni, że dokończymy tworzenie tych produkcji, ponieważ są one sercem i duszą tego, czym zajmujemy się w studiach deweloperskich PlayStation”.

Trzeba przyznać Sony, że poczynione kroki są bardzo obiecujące. Sam plan wypuszczenia, aż tylu ekskluzywnych tytułów jest bardzo ambitny. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza konsola ze stajni Sony, która otrzyma aż tyle ekskluzywnych tytułów. Moim zdaniem taka polityka względem nowych konsol, bardzo opłaci się Sony i być może na długi czas zapewni mu miejsce prowadzącego w wyścigu konsol.

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły