timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Planszówki na podstawie gier, filmów, książek albo całych uniwersów, to produkty, które widujemy już od jakiegoś czasu. Często są one sposobem na monetyzację zasięgów, jakie wygenerowała dana produkcja. Polskie studio Archon Studio ma jednak w planach stworzenie czegoś innego. Chodzi o przeniesienie na planszę gry, która swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Wciąż jednak wspominamy ją bardzo dobrze. Jaka okaże się planszówka na podstawie Heroes of Might and Magic III.

Heroes of Might and Magic III – Gra planszowa

Warto przypomnieć, jak wielkim hitem były niegdyś popularne Heoresy. Zwłaszcza w Polsce gra święciła wielkie tryumfy. Popularność tytułu po części przetrwała, chociaż graczy nie ma już aż tak wielu. Jest ona jednak zapisana w pamięci ludzi i kojarzy się ze świetnymi czasami i długimi rozgrywkami.

Archon Studio postanowiło wykorzystać ten fakt i szykuje grę wzorowaną na Heroes of Might and Magic III. Na oficjalnym trailerze możemy zobaczyć, że rozgrywka będzie bardzo podobna do tej z wersji komputerowej. Aż miło popatrzeć na przedstawioną tam planszę, karty, figurki postaci. Wszystko wskazuje na to, że szata graficzna tytułu została przygotowana z wiernym odwzorowaniem.

W grę zagra od 1 do 4 graczy, a sama rozgrywka ma zająć około dwóch godzin. Do wyboru gracze będą mieli dobrze znane frakcje: Zamek, Fortecę, Bastion, Nekropolię i Lochy. Elementy rozgrywki mają pozostać podobne. Będzie to odkrywanie mapy, zbieranie doświadczenia i artefaktów, rozwijanie swojego miasta oraz walka z innymi graczami.

Heroes of Might and Magic III – Kiedy premiera?

15 listopada ruszyła zbiórka na Kickstarterze. Ma ona potrwać do 24 listopada. Celem studia jest zgromadzenie kwoty 250 tys. złotych. Dla wspierających przewidziane są specjalne bonusy. Ci, którzy zdecydują się przelać 75 euro, otrzymają egzemplarz gry wraz z dodatkiem. Wsparcie kwotą 199 euro zagwarantuje dodatkowo trzy rozszerzenia, zestaw plakatów oraz album graficzny. Heroes of Might and Magic III - Gameby.pl

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli twórców, tytułu możemy spodziewać się w grudniu 2023. Jest to niestety nieco odległa data, patrząc jednak na to, że kampania dopiero ruszyła, studio nie każe czekać fanom nadzwyczajnie długo.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły