timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Od miesiąca na platformie YouTube można odnaleźć bardzo ciekawą propozycję. Mowa tu o serii dokumentalnej Hacking Google, składającej się z sześciu kilkunastominutowych odcinków. Są naprawdę ciekawe i w dynamiczny sposób przedstawiają temat cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Całość dostępna jest bezpłatnie na platformie YouTube na kanale samego Google. Zachęcamy do zapoznania się z tą propozycją, ponieważ ma w zanadrzu kilka ciekawych elementów, za które można pochwalić całą serię.

Hacking Google – krótka historia o cyberbezpieczeństwie

Seria dostępna na platformie YouTube skupia w sobie wiele wątków. Wszystkie zahaczają o temat cyberbezpieczeństwa. W odcinkach nie brakuje specjalistycznych wypowiedzi samych pracowników wielkiej korporacji Google. Wszyscy dzielą się z widzami historiami, na które zetknęli się podczas wykonywania swojej pracy. Alarmują w jaki sposób hakerzy próbują dostać się do cudzych informacji, a także prezentują, jak podszywają się pod innych w celu zhakowania czyjegoś sprzętu. Podają wszystkie informacje na rozmaitych przykładach, więc łatwo jest dowiedzieć się czegoś nowego. Ataki hackerskie to dosyć powszechny problem na świecie, dlatego pracownicy robią wszystko co w ich mocy, aby zapobiec ewentualnym wyciekom prywatnych danych każdego internauty.

LG Rollable - Gameby.pl

Poznaj świat cyberbezpieczeństwa od środka!

Każdy z odcinków skupia się na ukazaniu sprawy z innego punktu widzenia. Członkowie danych departamentów opowiadają, jak wygląda ich praca na co dzień. Co więcej, pierwszy odcinek ukazuje dokładnie sytuację, od której cała praca nad bezpieczeństwem sieci się rozpoczęła. To tzw. operacja Aurora. W odcinkach widz dowie się również czym jest Red Team i czy Google ma własnych hakerów. W serii można zauważyć mnóstwo porównań sieci i jej bezpieczeństwa z życiem i hierarchią zwierząt, a także historią świata. To powoduje, że łatwo jest zrozumieć widzom cały mechanizm działania ochrony bezpieczeństwa internautów.

Czy warto obejrzeć serię Hacking Google?

Jest to jedna z niewielu serii od Google przedstawiająca w tak dobry sposób sprawę cyberbezpieczeństwa. Twórcy postarali się w jasny i klarowny sposób przekazać wszystkie ważne informacje. Co więcej, odcinki są naprawdę krótkie, bo trwają zaledwie kilkanaście minut – co oczywiście jest w standardach platformy YouTube – dlatego warto poświęcić chwilę i poznać tajniki walki o prywatność. Zachęcamy Was wszystkich do sprawdzenia serii Hacking Google i wejścia do świata cybezbezpieczeństwa!

[wp-review]

 

 

 

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły