timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Hill Climb Racing było swego czasu niesamowicie popularną grą platformowo wyścigową, w której naszym celem było dojechać jak najdalej na mapie. Podczas jazdy mogliśmy zbierać monety które umożliwiały kupno lepszych pojazdów lub ulepszenia już posiadanych oraz możliwość odblokowania nowej mapy. Gra była wciągająca ze względu na swoją nie skomplikowaną budowę, no bo w końcu co jest trudnego w wciskaniu dwóch przycisków odpowiedzialnych za jazdę to tyłu i do przodu.

Twórcy po wielkim sukcesie zdecydowali się najwyraźniej na wskrzeszenie tego tytułu poprzez dodanie dwójki na końcu. Jednak czy ta gra tego potrzebowała?

Screenshot_2016-12-05-00-24-22

Hill Climb Racing 2

Gra podobna do pierwszej wersji a, jednak zupełnie inna. Tak jak w poprzedniej odsłonie naszym celem było dojechać jak najdalej tak w tej naszym zadaniem jest pokonanie przeciwników i dotarciepierwszym do mety. Moim prywatnym zdaniem jest to zmiana zbędna, ponieważ gra, oczywiście nadal dobra, mogła by być wydana pod innym tytułem rozumiem, że twórcy korzystają z popularności poprzedniej części i trudno im się dziwić jednak sprawia to że gra traci na jakości, jeśli przyrównamy ja do poprzedniej części.

Screenshot_2016-12-05-00-24-31

Bardzo przeszkadzał mi brak możliwości zakupu dowolnego pojazdu, ponieważ aby kupić następny wehikuł musimy zdobyć odpowiednią rangę którą zwiększamy podczas grania. Tak samo jest z mapami, zamiast kupić dostęp do mapy musimy wspinać się wzwyż od rangi do rangi i z czasem możemy jeździć po innych mapach których w porównaniu do jedynki jest stosunkowo mało. Oczywiście może to być związane z tym, że gra niedawno wyszła i będzie jeszcze rozwijana.

Nad mechaniką nie będę się za bardzo rozwijać, ponieważ nie różni się zbyt od poprzedniej. Mamy dwa przyciski po dwóch stronach ekranu jeden odpowiada za gaz drugi za hamulec/wsteczny naszym zadaniem jest odpowiednio z nich korzystać. Nowym elementem jest „zielona strefa” na wskaźniku prędkości, jeśli na początku wyścigu uda nam się wystartować z strzałką w tej właśnie strefie dostaniemy bonus na starcie w postaci trochę większej prędkości.

Screenshot_2016-12-05-00-25-09

Teraz coś co mi się bardzo nie podoba, wygląda postaci. Pewnie wiele osób może powiedzieć, że jestem przewrażliwiony pod tym punktem, ale według mnie postacie wyglądają słabo. Owszem twórcy dali możliwość zmiany wyglądu postaci, ale niestety to nie za bardzo ratuje sytuację i postacie są sztuczne, przerysowane i wyglądają jak by dopiero zażyły jakieś środki odurzające.

Zanim ktoś mi powie, że widzę w tym produkcie same wady, to dopowiem, że mimo tego co napisałem gra jest bardzo dobra i przyjemnie się w nią gra. Sam w momencie, w którym siadam jednorazowo do gry tracę około 30/40 minut nawet tego nie zauważając. Tak więc szczerze polecam Hill Climb Racing 2 osobom, które spędziły chwilkę z poprzedniczka oraz tym którzy szukają nie skomplikowanej i wciągającej gry na urządzenia mobilne.

 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 6/10
  Muzyka - 6/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
7.8/10
Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Na co dzień uczeń jednak w wolnej chwili gracz oraz tancerz. Ulubiona gra oczywiście Wiedźmin 3 jednak ulubiona seria gier to Assassin's Creed. Wielki fan wszystkiego co podchodzi pod dark fantasy.

Wszystkie artykuły