timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Influencerzy w krótkim czasie stali się jednymi z najbardziej wpływowych osób. Właściwie, to nawet zgodne z założeniami samej nazwy tej profesji. Mają oni mieć wpływ na swoich odbiorców. Mogą zachęcać ich do podejmowania konkretnych działań. W dzisiejszym świecie jest to najczęściej niestety zakup danego produktu lub skorzystanie z danej usługi. Na tym rynku odbyła się jakiś czas temu rewolucja. Od niedawna influencerami nie są jedynie ludzie. Jak to możliwe?

Influencerzy CGI – Przyszłość internetu?

Nie chodzi o profile zwierząt, tak popularne jakiś czas temu. Tym razem przedmiotem podziwu wielu obserwujących nie jest nawet żywa istota. Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować powstawanie coraz większej ilości profili wirtualnych influencerów. Są to osoby, sztucznie wytworzone przez technologię CGI.

Moglibyście pomyśleć sobie, że taki projekt to coś w rodzaju żartu albo ciekawostki. Skala zjawiska jest jednak ogromna. Wirtualne postaci są obserwowane przez setki tysięcy, a nawet miliony użytkowników. Do tego realizują one współprace ze światowymi markami. Czy już żyjemy w przyszłości? Influencerzy CGI - Gameby.pl

Influencerzy tacy jak Lil Miquela lub Imma zdobywają pod swoimi zdjęciami dziesiątki tysięcy polubień. Trudno sobie wyobrazić, że takich profili jak te wymienione jest dużo więcej. Influencerzy CGI tworzeni są przez firmy, bądź pojedyncze osoby. W social mediach dominują jednak ci pierwsi. Po co w ogóle tworzyć taką postać?

Influencerzy CGI – Komu to potrzebne?

Jak widać, sporo osób uważa profile wirtualnych influencerów za warte obserwowania. Z tego faktu cieszą się głównie firmy, które nawiązują z takimi personami współpracę. Wytworzona przez CGI osoba nie generuje wokół siebie żadnych kontrowersji. Reklamując u kogoś takiego produkt, firmy mogą być pewne, że ich wizerunek nie zostanie zszargany. Influencerzy CGI - Gameby.pl

Konta wirtualnych influencerów to także pokaz możliwości aktualnej technologii. Niektóre osoby, widoczne na zdjęciach na Instagramie, są praktycznie nieodróżnialne od zwykłych ludzi. To jeszcze bardziej napędza popularność danego konta, dzięki czemu możliwe jest reklamowanie produktów czy przekazywanie wartościowych treści.

Wielu twórców wirtualnych postaci nie obchodzi jedynie zarobek. Chcą oni w ciekawy sposób udostępnić przesłanie, które dotrze do szerokiej publiki. I całkiem nieźle im to wychodzi.

Influencerzy CGI – Co dalej?

Choć mogłoby się tak wydawać, influencerzy CGI nie są bez wad. Głównym problemem, który się z nimi wiąże, może być kreowanie sztucznych kanonów piękna. Obecnie Instagram i tak jest już miejscem pełnym sztuczności. Dla jednych są to kroki w złą stronę, ale innym wcale to nie przeszkadza. Influencerzy CGI - Gameby.pl

Oprócz tego, mogą nasuwać nam się dość proste wnioski. To całkiem jasny przykład branży, gdzie maszyna może bez problemu zastąpić człowieka. Trzeba przyznać, że myślenie o tym w ten sposób jest niepokojące. Konsekwencją życia w obecnych czasach jest jednak to, że takie uczucie będzie nam niestety towarzyszyć coraz częściej.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły