timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

InPost od jakiegoś czasu skutecznie zaskakuje nowościami. Często zdarza im się tworzyć ciekawe akcje marketingowe, które odbijają się echem w sieci. Firma sporo starania wkłada również w swoją aplikację, w której regularnie pojawiają się przydatne nowości. Do apki właśnie trafiła kolejna opcja. InPost ma zamiar pokazać użytkownikom, jaki ślad węglowy zostawiają za sobą ich przesyłki. Cała akcja wydaje się skłaniać klientów do częstszego korzystania z paczkomatów.

InPost – Sprawdź ślad węglowy już teraz

Od teraz w aplikacji InPostu pojawi się specjalna funkcja, która umożliwi użytkownikom na podejrzenie śladu węglowego, zostawionego przez ich paczkę. Chociaż właściwie to nie do końca tak wygląda… W idealnym scenariuszu, można by było prześledzić każdą paczkę z osobna. Wiadomo jednak, że byłoby to dużo bardziej skomplikowane zadanie. Firma udostępnia zatem dane, będące średnią wartością z konkretnego oddziału, skąd zamawiana jest paczka. Wartość ta, ma być aktualizowana raz na miesiąc. InPost - Gameby.pl

Firma informuje, że na ślad węglowy danej przesyłki składają się emisje wynikające z transportu, zużycia energii w paczkomatach oraz sortowniach, a także cała reszta procesów, czyli np. obsługa i śledzenie paczki. Jako użytkownicy, możemy zobaczyć rozdzielenie, pomiędzy przesyłkami dostarczanymi pod drzwi, a paczkomatami. Wyniki są następujące: dostarczenie paczki przy użyciu paczkomatu wydziela średnio 0,084 kg CO2e. Do tej wartości doliczony został ślad węglowy konsumenta, który czasem używa np. samochodu, aby dostać się do paczkomatu. W przypadku usługi kurierskiej na konkretny adres, ta wartość wynosi już 0,443 kg CO2e. Firma zachęca zatem pośrednio do częstszego korzystania z paczkomatów.

InPost – Oby tak dalej

Nowość w aplikacji z pewnością przyczyni się do chociaż drobnego zwiększania ekologicznej świadomości. Rozwiązanie otwarcie promuje korzystanie z paczkomatów, ale to chyba całkiem zrozumiałe. Oprócz mniejszego śladu węglowego, mają one również wiele innych plusów, które sprawiły, że Polacy pokochali je nieodzownie. InPost - Gameby.pl

InPost z każdą wprowadzaną nowością zaskakuje coraz bardziej pozytywnie. Firma przyzwyczaiła już nas do tego, że nie zawodzi swoich fanów i jest w stanie wymyślać coraz to lepsze pomysły.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły