timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Microsoft Paint jako narzędzie przechodził przez naprawdę różne etapy. Były czasy, kiedy to wszyscy go kochali oraz moment, gdy został zupełnie zapomniany. Nawet Microsoft swego czasu stwierdził, że narzędzie przeżyło już lata świetności oraz że rozwijanie go zupełnie mija się z celem. Okazuje się jednak, że Painta dało się uratować. Od niedawna do programu cały czas trafiają nowości. Przyszedł w końcu i czas na sztuczną inteligencję.

Microsoft Paint – AI w akcji

Nowości, które firma dodaje do Painta przekraczają oczekiwania, a w sumie rzecz biorąc, nie są to jakieś niesamowicie wyszukane funkcje. Stworzył się tu pewnego rodzaju paradoks. Paint był traktowany jako narzędzie tak proste i prymitywne, że teraz zwiększanie jego możliwości budzi spore zdziwienie. Microsoft Paint - Gameby.pl

Ostatnimi nowościami, jakie dodano do narzędzia, były między innymi: obsługa formatów zachowujących dane przezroczystości, warstwy, a także opcja automatycznego kasowania tła. Nie są to rzeczy, których inne programy nie miały. Paint pozostaje jednak wciąż chyba najbardziej przyjazny dla niedzielnego użytkownika. Nie ma tutaj zbyt wielu zbędnych opcji, w których łatwo się pogubić. Ograniczoność funkcji sprawia, że wykonywanie poszczególnych zadań, jeśli jest już możliwe, to jest również banalnie proste.

Microsoft Paint – Sztuczna inteligencja wygeneruje obrazy

Najnowsza funkcja programu to coś, co znamy już bardzo dobrze. Internet swego czasu aż roił się od grafik, wygenerowanych za pośrednictwem różnych modeli AI. Zdjęcia były coraz lepsze i dokładniejsze, aż wreszcie opcję zaczęto implementować w programach graficznych. Przyszła zatem także kolei na Painta.

Za generowanie obrazów odpowiedzialny jest Cocreator – technologia stworzona specjalnie do generowania grafik. Działa ona na podobnej zasadzie, co podobne, znane nam już narzędzia. Wystarczy wpisać polecenie w formie tekstowej, a AI wygeneruje obraz, jak najwierniej oddający daną frazę. Microsoft Paint - Gameby.pl

Czy coś takiego może się przydać? Oczywiście, że tak. Pytanie, czy potrzebujemy tego w Paintcie? Osoby, które potrzebują dokładnych grafik, a w dodatku muszą w jakiś sposób na nich pracować, mają do dyspozycji mnóstwo innych programów, które wykonają to zadanie lepiej. W celach rekreacyjnych, Paint powinien sprawdzić jednak się całkiem w porządku.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły