timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Premiera Iphone SE w 2016 roku wywołała sporo zamieszania. W końcu pojawił się model, który spełniał wymagania dotychczas nieusatysfakcjonowanej grupy. Był to sprzęt stosunkowo tani, a przy tym zawierający wszystko co potrzebne. Nie był to model bardzo ograniczony jeśli chodzi o podzespoły i nie odbiegał wynikami wydajności daleko od swoich flagowych braci. Teraz coraz więcej słyszy się o nadchodzącym Iphone SE 2022. Choć Apple nie uraczyło nas jeszcze oficjalnymi informacjami na temat modelu, to internet zalała masa przecieków. Pamiętając jak skończyło się to przy poprzednich premierach, możemy być pewni, że raczej niemała część nieoficjalnych informacji okaże się prawdą. Oto wszystko co musicie wiedzieć o nadchodzącym Iphone SE.

Iphone SE 2022 – Jak poprzednie modele?

Pierwszy Iphone SE był odpowiedzią na zarzuty konsumentów. Domagali się oni tańszego sprzętu, który będzie stosunkowo długo wspierany przez Apple. Premiera modelu 2022 była więc nieunikniona. Firma musi co jakiś czas wypuszczać nowe modele tańszego od flagowców smartfona, aby w wyścigu technologicznym nie odbiegał on od konkurencji.Iphone SE 2022 - Gameby.pl

Czy możemy zatem spodziewać się ceny podobnej do dwóch poprzednich modeli? Najpewniej tak. Jest to nieco zastanawiające, ponieważ ceny smartfonów mają w ostatnich latach tendencję by nieprzerwanie iść w górę. Jeżeli pogłoski okazałyby się prawdą, i cena telefonu wyniosłaby trochę ponad 2000 złotych, mógłby on stać się hitem średniej półki cenowej.

Iphone SE 2022 – Możliwy wygląd smartfona

Przecieki informują nas, że nowym Iphone SE zostanie wyposażony w obudowę podobną do Iphone XR. Dodatkowo planowane jest porzucenie technologii Face ID i zastąpienie jej przez znane użytkownikom Touch ID. Dla jednych to spory plus, inni przyzwyczaili się do skanowania twarzy. Poskutkuje to jednak możliwym zmniejszeniem lub nawet usunięciem wcięcia w ekranie. Wygląda to dużo lepiej, porównując z wcięciami w poprzednich Iphonach. Apple tym razem postawi na jak najbardziej minimalistyczny wygląd.

Ze względów cenowych, tudzież celem zapewnienia spójnej estetyki urządzeniu, w smartfonie nie znajdziemy wielkiego segmentu, zawierającego kilka gigantycznych aparatów. Nastąpi również zmniejszenie ramek wokół ekranu, które w poprzednich generacjach SE zajmowały zdecydowanie za dużo miejsca.

Iphone SE 2022 – Co na pokładzie?

Co mogłoby zdumiewać, chodzą słuchy, że nowy Iphone SE będzie wyposażony w 5G. Mówi się również o wykorzystaniu procesora znanego z najnowszych Iphonów, czyli A15 bionic. Krótko mówiąc, Iphone SE 2022 powinien prezentować wydajność, której nie powstydziłoby się wiele topowych modeli. Iphone SE 2022 - Gameby.pl

Warto wziąć pod uwagę, że kwestia wyglądu, podzespołów, jak i samej premiery urządzenia stoją jeszcze pod znakiem zapytania. Z wielu stron można usłyszeć głosy, na przykład o przełożeniu premiery dopiero na rok 2023. W tym wypadku pozostaje nam jedynie czekać na ustosunkowanie się samego Apple. Miejmy nadzieję, że najnowszy Iphone SE zaskoczy, gdyż drzemie w nim spory potencjał.

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły