timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wypłata dopiero za kilka dni, a w Twoim ulubionym sklepie akurat pojawiły się promocję? A odłożone pieniądze nie pozwalają na takie wydatki? Gdyby tylko można było kupić, co się chce teraz i zapłacić później? Korzystając z usługi płatności odroczonej w PayPo jest to możliwe. Na czym to polega? Ile czasu na uregulowanie płatności? Oraz gdzie dostępna jest ta forma płatności?

Jak działają płatności odroczone?

PayPo to forma płatności odroczonej. Jest dostępna w ponad 5 tysiącach sklepów internetowych. Wystarczy znaleźć sklep oferujący możliwość korzystania z usługi. Podczas zakupu wystarczy jedynie wybrać tę opcję w trakcie składania zamówienia oraz wypełnić formularz, podając swoje dane. A PayPo ureguluje należność za nas.

Płatności odroczone -GameBy.pl
Co dalej? Teraz zostało czekać na paczkę, a kiedy przyjdzie zadecydować czy produkt zostanie z nami, czy jednak go zwrócimy. Kiedy postanowimy odesłać produkt PayPo automatycznie obniża należność zapłaty. W naszej kwestii zostaje jedynie uregulowanie należności do 30 dni od daty finalizacji bez dodatkowych kosztów. Inną opcją jest też rozłożenie płatności na wygodne raty.

Gdzie można skorzystać z PayPo?

Usługę znajdziemy głównie w sklepach internetowych jak Media Markt, eobuwie.pl, empik online oraz wiele więcej. Lista ciągle się wydłuża. Nic w tym dziwnego opcja odroczonej płatności jest bardzo kusząca dla klientów sklepów odzieżowych czy z elektroniką. Dlatego możemy się spodziewać, że praktycznie wszystkie e-sklepy wprowadzą tę formę płatności.

Jak korzystać z PayPo?

Duża zaleta tej formy płatności jest brak konieczności rejestracji w usłudze PayPo. Wymagane są jednak nasze dane, aby system mógł uregulować za nas płatność. Cała reszta komunikacji oraz spłacanie należności odbywa się w panelu Klienta, do którego dostęp otrzymujemy mailem na wcześniej podany adres. Znajdziemy tam wszystkie ważne informacje a jak na przykład wysokość kwoty, która musimy opłacić.

Płatności odroczone -GameBy.pl

PayPo jak zapłacić za zakup?

Do uregulowania płatności za zakupy mamy do 30 dni jest to wystarczająco czasu, by dotrwać do następnej wypłaty. Jeśli jednak nie zapłacimy jej w tym terminie, zostanie ona automatycznie rozłożą na 4 wygodne raty. Bez żadnej dodatkowej opłaty.

Płatności odroczone — gdzie ten haczyk?

Pewnie zadajecie sobie pytanie to gdzie ten haczyk, jakie są wady tej usługi? W końcu możemy płacić pieniędzmi, których w praktyce obecnie nie posiadamy. Mogę powiedzieć spokojnie, że wad nie ma, a 30 dni to długi okres do zebrania potrzebnych pieniędzy. Oczywiście inna kwestia jeśli jesteśmy osobą, która nie rozsądnie podchodzi do pieniędzy. Wtedy raczej powinniśmy uważać, bo łatwo można się zadłużyć.

Artykuł powstał we współpracy z PayPo

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły