timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Elon Musk znany jest z wielu kontrowersji. Mimo to zwykle udaje mu się z nich wyjść obronną ręką. Szalone pomysły i czasem średnio przemyślane wypowiedzi sprawiają, że o multimiliarderze mówi się praktycznie cały czas. Tym razem sprawa wygląda nieco inaczej. Musk został pozwany na ponad 250 miliardów dolarów. Jeżeli w grę wchodzi tak ogromna kwota, musi chodzić o coś naprawdę istotnego, prawda? Sami oceńcie czy zarzuty, które mu postawiono, są słuszne.

Elon Musk pozwany na 258 miliardów dolarów

Aby zrozumieć całą sytuację, musicie wiedzieć czym jest Dogecoin. To kryptowaluta, o której jakiś czas temu było całkiem głośno. Zamysł jej powstania był prosty – wyśmianie zamieszania związanego z kryptowalutami. Był to więc swego rodzaju żart. Społeczność internetowa przyczyniła się do jego popularności, a tematem zainteresował się sam Elon Musk.

Multimiliarder podobnie jak reszta internautów śmiał się z konceptu Dogecoina. Co jednak istotne, jego decyzje często miały wpływ na giełdowe rynki. Jeden tweet Muska potrafił sprawić, że ludzie natychmiastowo kupowali dany instrument finansowy. I najczęściej robili to zupełnie słusznie. Przykładowo, gdy chodziło o sprawy związane z rozwojem Tesli. Elon Musk - Gameby.pl

Cały problem leży właśnie we wpływie Elona Muska na innych. Keith Johnson w imieniu swoim oraz paru innych inwestorów postanowił pozwać miliardera. Powód? Zainwestowali oni w Dogecoina i ponieśli ogromne straty. Teraz chcą aby Musk wypłacił im ogromną sumę 258 miliardów dolarów w ramach zadośćuczynienia.

Sprawa nabiera powagi… ale czy napewno?

Inwestorzy stracili prawie 85 miliardów dolarów. Żądają więc sporo większej sumy. Tej grupie niestety naprawdę ciężko jest współczuć. Oczywiście, stracili ogromne pieniądze. Wątpliwości budzi jednak inwestowanie tak ogromnych pieniędzy, tylko dlatego, że znana osoba wypowiedziała się pozytywnie o wątpliwej sławy walucie.Elon Musk - Gameby.pl

Sam twórca Dogecoina wyśmiał pozywających. Zdecydowanie bawi go zaistniała sytuacja. Sprawa najprawdopodobniej nie zakończy się dla Muska negatywnie. W przeszłości dokonywano podobnych pozwów, w których rzeczywiście udawało się wywalczyć spore sumy. Tutaj jednak o winie multimiliardera naprawdę ciężko jest mówić.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły