timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że piszę ten artykuł na spokojnie, stwierdziwszy, że do deadline’u jeszcze daleko. Tak naprawdę na oddanie felietonu mam nieco mniej czasu. Przekłada się to oczywiście na lekką presję i można stwierdzić, że o wiele przyjemniej, byłoby zająć się tym wcześniej.

Niestety nie jest to jednorazowe przeżycie. Rzadko zdarza się, że siadam do pracy odpowiednio wcześnie. I mimo, że sam nie jestem najlepszym tego przykładem, postaram się odpowiedzieć na pytanie pytanie dręczące wielu ludzi. Mianowicie, jak mieć czas na wszystko?

Jak mieć więcej czasu? – Nie mogę, zarobiony jestem

Osoby spotykające się z problemem braku czasu, często nie mogą znaleźć przyczyny ani rozwiązania tej sytuacji. Najczęstsza odpowiedź jaką słyszą, to prawdopodobnie ,,Musisz po prostu lepiej organizować swój czas”. Jednak nie zawsze zła organizacja jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

Nie można przecież porównywać osób, które pracują, rozwijają swoje zainteresowania, spędzają czas z rodziną i przyjaciółmi, do tych, którzy wykonują dużo mniej aktywności. Obie osoby mogą cierpieć na braku czasu. Nawet jeśli ktoś jest zapracowany i stara się zdążyć ze wszystkim co ma do zrobienia, może po pewnym czasie być zbyt przemęczonym ciągłym pośpiechem.

Jak mieć więcej czasu? - GameBy.pl

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest określenie swoich możliwości. Ludzie różnią się od siebie i niektórzy nie są przystosowani do zajmowania się wieloma rzeczami bez przerwy. Warto więc uświadomić sobie na co nas stać i wybrać tylko najważniejsze rzeczy. Już ten prosty krok może przyczynić się do tego, że będziemy mieć czas na wszystko.

Zbyt dużo przedsięwzięć

Co jednak, jeśli chcemy robić dużo rzeczy. Zaspokajanie ambicji jest dość istotne, a nie zawsze da się stwierdzić, czy jedna rzecz jest ważniejsza od drugiej. Oczywiście, na początek zajmujemy się priorytetami, ale co gdy nie wiemy na co się zdecydować? Sam czasem znajduję się w podobnej sytuacji. Do mojej głowy wpada pomysł na zrobienie czegoś ciekawego, jednak okazuje się, że jest on niewykonalny przez obowiązki, bądź brak czasu.

Jak mieć więcej czasu na własne projekty? - GameBy.pl

Na szczęście jest proste rozwiązanie. Mimo całej energii oraz zapału z jakim myślę o zrobieniu czegoś, staram się to odłożyć na kolejny dzień. Dosyć oczywistym jest, że sprawy naglące są ważniejsze od przypadkowych pomysłów, jednak gdy dajemy się porwać idei, często o tym zapominamy.

Jak robić wszystko szybciej? Jak mieć więcej czasu?

Nie zapominajmy też o prostej zależności. Im szybciej coś zrobimy, tym więcej czasu zostanie nam potem. Warto więc zastanowić się, czy nie możemy usprawnić czegoś w naszej codzienności. To samo tyczy się obowiązków. Nie zawsze chce się je robić chętnie, ale jeśli szybko to zrobimy, potem możemy mieć czas na wszystko.

Jak mieć więcej czasu na Netflixa? - GameBy.pl

W dzisiejszej rzeczywistości Youtube, Facebook, czy różne serwisy streamingowe potrafią całkowicie pochłonąć naszą uwagę. Sam czasem łapię się na oglądaniu kolejnego odcinka serialu, kiedy tak naprawdę mam coś ważniejszego do zrobienia. Warto więc ustalać sobie ,,limity”, niż później zastanawiać się, czemu nie mamy na nic czasu?

Tutaj możecie przeczytać poprzednie felietony z tej serii!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły