timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

„Joker” w reżyserii Todda Phillipsa zachwycił widzów, nie tylko fabułą czy głównym bohaterem, ale przede wszystkim podejściem do postaci jednego z najbardziej znanych przeciwników Batmana. Jednak krążące w sieci plotki na temat kontynuacji, zostały potwierdzone.Jaka zatem będzie przyszłość filmu Joker?

Joker – Od początku na bocznym torze

Od samego początku produkcja miała być poboczną historią, która nie wchodziła w główny nurt kinowego uniwersum DC. Film skupiał się na postaci Jokera, który znacząco różnił się zarówno wyglądem oraz charakterem od kreacji przedstawionej przez Jareda Leto w „Legionie Samobójców”. Warto nadmienić, że wcielający się w postać smutnego klauna Joaquin Phoenix zgarnął Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy a sama produkcja została również nagrodzona statuetką za najlepszą muzykę oryginalną.

Joker – Jakie są plany na przyszłość?

We wrześniu ubiegłego roku jeszcze przed premierą filmu, pojawiały się głosy, że choć oficjalnie jest to pojedyncza historia tak, są duże szanse na powstanie kontynuacji. Inne pogłoski wskazywały wręcz na powstanie trylogii za którą Phoenix otrzyma największe wynagrodzenie w swojej aktorskiej karierze. Nie mniej po premierze filmu pogłoski ucichły i nic nie wskazywało na to, aby twórcy mieli jakieś większe plany względem postaci Jokera. Wszystko zmieniło się w maju obecnego roku kiedy w raporcie wytwórni widniała informacja o powstającej drugiej części. Lecz to nie wszystko. Zgodnie ze doniesieniami redakcji Giant Freakin Robot, która otrzymała informacje od zaufanego informatora wynika, że studio ma zamiar stworzyć aż dwie kontynuacje, co w sumie ma stać się trylogią. Na chwilę obecną żadne szczegóły nie zostały podane. Wiadomo tyle, że główny bohater będzie grany nadal przez Joaquina Phoenixa a Todd Phillips będzie reżyserował następne filmy.
Nie mniej na więcej szczegółów trzeba czekać.

Czekamy na szczegóły…..

Być może jeszcze w tym roku zostaną podane szczegóły, które bardziej naświetlą sprawę. Z drugiej strony mogą pojawić się głosy, czy takie rozszerzanie tak dobrze przyjętej historii nie spowoduje negatywnych konsekwencji. Zaletą „Jokera” była szczelnie zapięta fabuła, która nie pozostawia żadnych niedomówionych wątków. Lecz jak to powszechnie wiadomo, należy wycisnąć jak najwięcej pieniędzy z czegoś co zdobyło dużą popularność. Oby twórcy dobrze przemyśleli i nie zepsuli tak dobrej historii.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły