timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Od razu po premierze pochłonęliście nowy sezon „Kierunek: Noc” i tęsknicie za apokaliptycznym klimatem? Jeśli szukacie podobnych historii, które Was wciągną, to koniecznie sprawdźcie moje serialowe propozycje. Przed Wami TOP 3 seriale podobne do Kierunek: Noc.

Seriale podobne do „Kierunek: Noc” – Snowpiercer

To amerykański serial, który liczy dwa sezony. Oba mają po dziesięć odcinków, a tytułowy „Snowpiercer”, to gigantyczny pociąg, który ciągnie 1001 wagonów. Akcja dzieje się siedem lat po tym jak świat stał się lodowym pustkowiem. Ostatni ocaleni znajdują się w pociągu, gdzie przód zajmują bogaci, a tył biedni. W obsadzie znajdziemy m.in. docenianą Jennifer Connelly. Serial z elemantami Sci-Fi znajdziecie na Netflixie.


Ku jezioru

„Ku jezioru” to wciągający thriller, który powstał na podstawie powieści Jany Wagner. Pewnej nocy, Sergieja zamieszkującego wraz z partnerką przedmieścia Moskwy, odwiedza ojciec. Przekazuje im ukrywaną przez rząd informację o rozprzestrzeniającej się śmiertelnej i zaraźliwej chorobie. Bohater proponuje synowi ucieczkę do domu nad jeziorem. To początek walki o przeżycie, miłość i człowieczeństwo w czasach, gdy najważniejsze wartości zostają wystawione na próbę.
Licząca jeden sezon, trzymająca w napięciu, rosyjska produkcja ma osiem odcinków i znajdziecie ją na Netflixie.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

The rain

To pierwszy duński serial oryginalny Netflixa. Cała populacja Skandynawii wyginęła przez epidemię spowodowaną śmiertelnym wirusem. Przenosił się on za sprawą tytułowego deszczu. Po sześciu latach, duńskie rodzeństwo, Simone i Rasmus Andersenowie, decydują się opuścić kryjówkę i dołączyć do grupy młodych, których oszczędziła zaraza. Wyruszają oni w niebezpieczną wyprawę w głąb Skandynawii w poszukiwaniu ocalałych.
Oprócz mrocznego klimatu jaki serwuje nam produkcja, warto zwrócić uwagę na aktorkę, która wciela się w rolę Simone. To odnosząca coraz więcej sukcesów, Alba August, o której myślę, że zrobi się jeszcze głośno na całym świecie. Serial „The rain” liczy trzy sezony i wszystkie znajdziecie na Netflixie.

The Rain - Gameby.pl

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Seriale podobne do „Kierunek: Noc”…

To już wszystkie propozycje z mojej listy! Mam nadzieję, że któraś z serialowych produkcji będzie godnym następcą belgijskiego serialu. Jeżeli nadal szukacie czegoś dla siebie, to sprawdźcie naszą kategorię Seriale, gdzie znajdziecie więcej tekstów takich jak ten!

 

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły