timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Muzyka towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Możemy jej słuchać za pomocą słuchawek czy radia. Jednak w sytuacji kiedy potrzebujemy podzielić się nią z gronem kilku osób, najlepszym rozwiązaniem jest popularny głośnik Bluetooth. Lecz czy jest to jedyna możliwość? Głośniki Wi-Fi też tak mogą!

Jak działają głośniki Wi-Fi?

Trudno nie zgodzić się z faktem, że najbardziej popularnym bezprzewodowym sprzętem do puszczania muzyki są wcześniej wspomniane głośniki Bluetooth. I choć są one bardzo dobre pod względem funkcjonalności a także jakością dźwięku, tak na rynku znaleźć można coś o wiele lepszego. Można śmiało powiedzieć, że głośniki Wi-Fi to sprzęt, który jest dobrą alternatywą dla osób, chcących cieszyć się swoją ulubioną muzyką wszędzie.

 

Czym są głośniki Wi-Fi?

Są to bezprzewodowe głośniki, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Mimo podobieństwa do pierwszego rodzaju sprzętu, różnią się one technologią przesytu sygnału. Muzyka jest przesyłana przez sieć Wi-Fi, którą możemy znaleźć niemal wszędzie. Zastosowanie takiej technologii w głośniku daje użytkownikowi, znacznie więcej funkcji oraz możliwości. Tym na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest zasięg. Głośniki korzystające z sieci, znacznie zwiększają zasięg przesyła muzyki. Użytkownik  jest ograniczony limitem odległości, tak jak ma to miejsce w przypadku głośników Bluetooth. Oprócz tego wato jakość puszczanej muzyki jest znacznie lepsza. Wynika to z braku kompresji. Utwór jest puszczany od razu ze źródła. Głośniki Wi-Fi posiadają również możliwość pobierania materiałów muzycznych np. z serwerów Spotify czy internetowego radia. Należy pamiętać, że podczas pobierania utworów dane zostają „zjadane”. Więc jeśli nie korzystamy w tym momencie z sieci Wi-Fi a transferu komórkowego, warto kontrolować ilość wykorzystanych danych.

Czy głośniki WiFi to dobre rozwiązanie?

Choć głośniki Wi-Fi posiadają znacznie więcej możliwości od swoich konkurentów, dlaczego nie są tak popularne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli przejrzymy oferty obu głośników i je ze sobą porównamy, dojdziemy do wniosku, który rodzaj jest tańszy. Niestety pod względem cenowym Bluetooth wychodzi taniej niż Wi-Fi. Nie mniej, jeśli szukacie bezprzewodowego głośnika, który podoła każdej muzyce, spójrzcie w kierunku sieciowych głośników. Nie pożałujecie takiego wyboru.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły