timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Mimo że do sprzedaży wychodzą co chwile nowe produkcje, to czasem potrzebujemy czegoś, co po prostu zabije nam czas i pozwoli se zrelaksować. Nie zawsze da się to osiągnąć w nowych tytułach, wymagających często skupienia. Z chęcią wtedy sięgnęlibyśmy po stare gry zręcznościowe lub mini gierki. Co jeśli powiem, że w wiele z tych gier można zagrać w przeglądarce i na telefonie?

Tetris

Klasyki gier na przeglądarce - Gameby.pl

Pewnie nie muszę nikomu przedstawiać tej gry. Jednak dla tych, których Tetris ominął. Jest to prosta gra polegająca na układaniu spadających kolorowych klocków o różnych kształtach. Zabawa rozgrywa się na prostokątnej planszy z krótszym bokiem u dołu. Trudnością tu jest to, by obracać nasze bloki w taki sposób, aby utworzyły linie od lewego do prawego boku – wtedy ona znika, a my dostajemy punkty. Przegrywamy jeśli spadające klocki nie mają miejsca na planszy.

Pac-man

Klasyki gier na przeglądarce - Gameby.pl

Słynna gra zręcznościowa polegająca na sterowaniu małym, żółtym stworkiem. Poruszamy się nim w labiryncie, w celu znalezienia pożywienia, które jest punktami. Niestety przeszkadzają nam w tym duchy – jeśli nas dotkną, umieramy. Ciekawą alternatywą, w której sterujemy też żółtym stworkiem, jest Pac-Xon. Tym razem Pac Man ma umiejętność budowania ścian. Musimy umiejętnie budować je na planszy, aby osiągnąć określony procent zabudowania terenu. Uważaj tylko na sprytne duszki, które będą ci w tym przeszkadzać.

 

Bouncing Ball

Klasyki gier na przeglądarce - Gameby.pl

Klasyczna gra, w której odbijamy piłeczki pod kątem i rozwalamy stojące na drodze bloki. W tej wersji wchodzimy na wyższy poziom trudności. Bloczki posiadają różne kolory, z przypasowanymi do nich liczbami reprezentujących ile razy należy trafić dane miejsce, aby nareszcie zniknęło.

 

 

Saper

Klasyki gier na przeglądarce - Gameby.pl

Klasyk wśród gier do zabijania czasu. Na polu podzielonym na kratki ukryte są miny. Naszym zadaniem jest odkrycie wszystkich pól bez wywołania wybuchu. Za pierwszym razem może być to trudne. Jednak kiedy odkryjemy schemat, wszystko to zaczyna nabierać sens. Wtedy możemy, jak tytułowy saper, szybko uporać się z polami minowymi. Niby proste, ale za to ile zabawy. Saper to także idealna gra do relaksu w trakcie przerwy od pracy. Sprawdź, jakie jeszcze gry idealnie się do tego nadają.

 

Kółko i krzyżyk

Klasyki gier na przeglądarce - Gameby.pl

Jeśli nie słyszałeś o kółku i krzyżyk, mam tylko jedno pytanie. Co jeszcze robisz, nie próbując tej klasyki? Najczęściej rozgrywana na kartce przez dwóch graczy. Zaznaczają na przemian pola, z celem zajęcia trzech w jednej linii, jednocześnie uniemożliwiając to swojemu przeciwnikowi. Bardzo szybka i przyjemna gra na zabicie czasu, idealna do gry ze znajomymi. Czemu nie poćwiczyć najpierw w grze przeciw komputerowi?

Życzymy Miłego Grania!
O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły