timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Android 12 to ostatnio naprawdę gorący temat. Oczywiście jeśli interesujecie się smartfonowymi nowościami. Trzeba jednak przyznać, że słyszało o nim również wiele osób zupełnie niezwiązanych ze światem urządzeń mobilnych. Trudno się temu dziwić. W internecie pełno jest różnego rodzaju plotek, pogłosek oraz domysłów na temat Androida 12. Google od jakiegoś czasu przedstawia najnowszy system, jako ten pełen rewolucyjnych rozwiązań. Czy to prawda? Z czym będziemy mogli się spotkać?

Android 12 – Jak wygląda obecna sytuacja?

We wrześniu 2020 roku swoją premierę miał Android 11. Informacje o jego następcy przypływają do nas sukcesywnie od maja 2021. Wtedy to system został zaprezentowany na oficjalnej konferencji prasowej. Twórcy co jakiś czas mówią co nieco na jego temat.Android 12 - Gameby.pl

Finalna wersja systemu ma zadebiutować we wrześniu 2021. Pod koniec lata przeprowadzane będą beta testy, w których udział będą mogli brać przede wszystkim posiadacze nowszych telefonów z serii Google Pixel.

Android 12 – Co nowego?

Nowy Android to przede wszystkim odświeżenie wyglądu. Twórcy tym razem mocno stawiają na personalizację. Wśród zapowiadanych zmian znajdują się nowe widżety (podobne do tych z iOS 14). Powstanie również możliwość wybrania własnej palety barw, która zdeterminuje wygląd większości okien i aplikacji. Zmiany mają dotyczyć także animacji. Według twórców będą one płynniejsze oraz bardziej estetyczne. Ma ich być całkiem sporo, co dla niektórych może być problemem, a dla innych ciekawym urozmaiceniem w korzystaniu ze smartfona.

Google zapowiada również lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Wysuwany z góry pasek ze skrótami ma być jeszcze prostszy i jeszcze bardziej intuicyjny niż dotychczas. Twórcy postanowili również zaokrąglić praktycznie wszystko co możliwe, zmieniając tym samym kanciasty charakter systemu.

Android 12 - Gameby.pl

Android 12 ma być rewolucyjny nie tylko pod kątem wyglądu. Kolosalne zmiany zawitają również w sferze bezpieczeństwa użytkownika. Nowy system będzie pozwalał na wgląd w to, z jakich funkcji urządzenia korzystają poszczególne aplikacje. W praktyce oznacza to, że większa część procesów na waszym telefonie stanie się transparentna. Bardzo łatwe stanie się zablokowanie dostępu do mikrofonu i aparatu, a także przykładowo – udostępnienie jedynie przybliżonej lokalizacji, zamiast naszego dokładnego położenia.

Android 12 – Podsumowanie

Najnowszy system od Google zapowiada się naprawdę dobrze. Planowane zmiany to coś, czego użytkownicy rzeczywiście potrzebują, a nie jedynie lanie wody i dodawania nieużywanych przez nikogo funkcji. Miejmy nadzieję, że finalny produkt okaże się tak dobry, jak jest zapowiadany.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły