timer
Przewidywany czas czytania to 7 minut.

13 marca 2009 roku TVP2 rozpoczęło odpytywanie gwiazd i celebrytów ze wszystkiego, co Polskie w znanym do dziś Programie Kocham Cię Polsko.

Na początku rolę prowadzącego pełnił Maciej Kurzajewski, kapitanami drużyn były Marzena Rogalska i Katarzyna Zielińska. 9 sezon przyniósł lekką korektę w obsadzie i Marzenę Rogalską zastąpiła Joanna Koroniewska.

Chwilka przerwy zrobiła dobrze temu formatowi i do dziś możemy oglądać odświeżoną formułę gdzie gwiazdami opiekują się Tomasz Kammel i Antoni Królikowski, a prowadzącą, która zadaje pytania i rozdaje nagrody, została Barbara Kurdej-Szatan.

Czas zostać taką Barbarą Kurdej-Szatan w swoim domu i wygrać niemałe, lecz udawane pieniążki. Zagrajmy w Kocham Cię Polsko, wydawnictwa TM Toys.

Kocham Cię Polsko

Skrót zasad Kocham Cię Polsko

By w Kocham Cię Polsko grało się lepiej, należy telefon zaopatrzyć w aplikację o tym samym tytule. Uczestnicy dzielą się na drużyny „Czerwoną” i „Białą”, a prowadząca wybiera jeden z zestawów zadań, który jest odcinkiem gry o wielkie pieniądze. W ciągu całej gry drużyny będą wykonywać zadania żywcem wziętych z tego teleturnieju, a nagrodą będą banknoty.

  • POLSZCZYZNA — Prowadzący wybiera uczestnika z drużyny i każe mu przeliterować słowo. Jeżeli mu się to uda, wygrywa dla drużyny 10zł
  • CO LUDZIE POWIEDZĄ? – Miłośnicy Familiady będą zadowoleni. Prowadzący czyta pytanie. Kto zna odpowiedź, wciska dzwonek, odpowiada i pozwala odpowiedzieć drużynie przeciwnej. Która z drużyn trafi odpowiedzią wyżej w ranking wygrywa 20zł

Kocham Cię Polsko

  • KTO JEST KIM? – Prowadzący pokazuje jednej z drużyn postać, jaką musi odgadnąć drużyna przeciwna. Odgadujący mają 60 sekund na zadawanie pytań znającym odpowiedź, a odpowiadający muszą im podpowiadać odpowiedziami TAK, lub NIE. Po upływie czasu odgadujący mają jedną próbę, by odgadnąć postać i jeżeli im się to uda dostają 10zł. Uwaga! Poprawna odpowiedź przed upływem czasu to bonus, czyli kolejne 10zł
  • KALAMBURY — Prowadzący sprawdza hasło i zaczyna rysować… Kto wie, ten wciska dzwonek i odgaduje. Odgadnięte hasło oznacza wygraną w wysokości 30zł
  • ZAKAZANE SŁOWA – 45 sekund wywiadu o 20zł albo nic. Prowadzący wybiera uczestnika ze wskazanej drużyny i odbywa z nim wywiad. Uczestnik musi ten wywiad przetrwać, odpowiadając na pytania bez użycia słów TAK i NIE. Jeden błąd i po tobie.
  • JAKA TO MELODIA? – Tu będzie potrzebna aplikacja, która ma w sobie 18 muzyczek. Kto wie, jaka to melodia leci, ten naciska i odgaduje. Tu gra się toczy o 10zł
  • KULTOWY PRZEBÓJ — Prowadzący czyta tytuł piosenki, wykonawcę i ilość wersów pierwszej zwrotki. Kto jest gotowy do licytacji, ten wciska dzwonek i deklaruje, ile wersów zna. Rywale mogą tę deklarację podbić bądź spasować. Kto wygra licytację, ten śpiewa i jeżeli zaśpiewa zadeklarowane wersy poprawnie, wygrywa 20zł. Pomyłka to kasa dla rywali.
  • Ostatnią z konkurencji jest FINAŁ, gdzie punkty rozdaje hojne, ale i złośliwe koło fortuny, który może dać 1000zł, ale też odebrać 100zł, czy zostawić drużynę z połową. Zadanie jest proste. Prowadzący czyta pytanie, którego odpowiedzią jest liczba lub procent. Liderzy udzielają dokładnego typu, a rywale ten typ oceniają na „Więcej”, czy „Mniej”. Kto ma rację kręci kołem.

Wygrywa najbogatszy po całym odcinku.

Ocena

Drogie TM Toys. Tak jak Was lubię, tak za ten tytuł mam ochotę was rozszarpać.

Po pierwsze grafika. Skromna zawartość, ale bardziej mnie boli jedna rzecz. Źle wycięte karty, które szpecą, ich słaba jakość. Aplikacja też ma pewny mankament.

Ok, ona się przydaje dość rzadko, ale żeby znaleźć wymaganą melodię do odtworzenia, to muszę na liście znaleźć odpowiedni utwór, zapamiętać jego numer, wrócić do głównego menu i odtworzyć go… za dużo roboty z tym. Co mi się spodobało, to prosto napisana instrukcja i wygląd.

Kocham Cię Polsko

Zabawa: Ona jest, bo gra jest prosta, wygląda jak symulator tego hitu telewizyjnego, bo możemy zagrać w te gierki, jakie oglądamy w telewizorku. Uwielbiam grać w rundę KULTOWY PRZEBÓJ, a siostra literować wyrazy w grze POLSZCZYZNA, więc potencjał ta gra ma.

Niestety, ale ten potencjał został zabity. Czym? Niską regrywalnością. Tych kart jest za mało jak na quiz, a cała gra wystarcza na jedynie 9 odcinków. Tej gry jest po prostu za mało.

Szkoda, bo myślałem, że ci od Postaw na Milion, Milionerów (gdzie baza pytań była spora i rozgrywka dawała sporo dobrej zabawy) zrobią kolejną rewelacyjną adaptację teleturnieju. Tu widzę grę, która jest ewidentnym skokiem na kasę, bo jest zrobiona byle jak wizualnie i merytorycznie.

Nie tego się po was spodziewałem TM Toys. Może jak wam się udało zrobić dodatek do Milionerów, to przygotujecie całą masę kart i zadań w dodatku do Kocham Cię Polsko. Na to liczę i tego chciałbym, bo tytułu i potencjału szkoda.

Kocham Cię Polsko

Na koniec

Kocham cię Polsko to HIT telewizyjny, który mógł być hitem na planszy. Pomysł był, realizacja mogła się udać, gdyby do tego tytułu twórcy się przyłożyli wizualnie i merytorycznie…

Tak jak przykładali się do poprzednich quizów. Dawno się tak nie rozczarowałem i ciężko mi być klakierem, by móc polecić grę, która wygląda na zrobioną na kolanie, BYLE JAK. Przepraszam.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły