timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

W tym roku konferencja Apple pełna była prezentacji nowego, bądź udoskonalonego sprzętu. Coś takiego dzieje się co prawda co każde 12 miesięcy, tym razem otrzymaliśmy jednak informacje dotyczące premiery naprawdę sporej ilości technologii. Nie obyło się również bez kontrowersji, ale tak naprawdę, wszyscy się ich spodziewali. Zobaczcie co Apple przygotowało na drugą połowę 2022 roku.

Konferencja Apple – Iphone 14 zaskakuje, ale czy pozytywnie?

Podczas konferencji zostały zaprezentowane nowe modele kultowych smartfonów od Apple. W tym roku zadebiutują aż 4 modele. Iphone 14, 14 Plus, 14 Pro oraz 14 Pro Max.

Iphone 14, czyli najbardziej podstawowy oraz oczywiście najtańszy smartfon, niestety nie różni się drastycznie od swojego poprzednika. Pokuszono się o takie zmiany jak nieco bardziej wytrzymały ekran czy odrobinę lepszy aparat. Iphone 14 nie doczekał się nawet nowego, dedykowanego procesora. Został on wyposażony w tą samą jednostkę, co ubiegłoroczna 13-stka. Do telefonu trafi oczywiście nowe oprogramowanie, które jeszcze bardziej usprawni to, w jaki sposób działa.

Iphone 14 Plus to nic innego jak wersja podstawowa, ale większa. Urządzenie, jeśli chodzi o wymiary, jest takie samo jak wersja Pro Max, nie dostajemy jednak w powiększonej obudowie nic, poza proporcjonalnie zwiększoną baterią.

Wersje Pro i Pro Max nie różnią się specyfikacją, a jedynie rozmiarem, przy czym model Max osiąga przekątną aż 6,7 cala. Smartfony nie będą już wyposażone w notcha, czyli czarną wyspę u góry ekranu. Zamiast tego pojawi się w nich ,,dynamiczna wyspa”. To rozwiązanie ma łączyć się z animacjami i widżetami, które smartfony będą miały na pokładzie. Oprócz tego trafi do nich nowy układ – 16 Bionic. Urządzenia wesprą również funkcję Always On Display. Konferencja Apple - Gameby.pl

Konferencja Apple – Nowe Apple Watche

W czasie trwania konferencji dowiedzieliśmy się również o Apple Watch Series 8, Apple Watch Ultra oraz zegarku w wersji SE. Co do Series 8, tutaj jak w przypadku Iphone 14, niewiele zmieniło się od zeszłego roku. Firma chwali się, że od teraz smartwatch będzie w stanie wykryć przeciążenie i powiadomić służby w razie wypadku. Pojawiła się też udoskonalona funkcja mierzenia temperatury ciała. Będzie to umożliwiało monitorowanie cyklu menstruacyjnego bezpośrednio przy pomocy zegarka. Poza tym, istotnych zmian brak.

Apple Watch Ultra może pochwalić się ogromnymi wręcz rozmiarami, a także baterią wystarczającą na ponad 30 godzin pracy. Jest to również sprzęt, który bardzo ciężko będzie uszkodzić. Apple postarało się, aby wersja Ultra była prawdziwym tytanem. Apple Watch SE będzie za to całkiem wydajną, mniejszą i oczywiście tańszą opcją. Konferencja Apple - Gameby.pl

Konferencja Apple – AirPods Pro 2

Nowe słuchawki będą w stanie zaoferować do 6 godzin pracy na baterii, nie wliczając oczywiście baterii pudełka. Zostały one wyposażone w lepszą jakość dźwięku oraz poprawiony tryb redukcji hałasu. Będzie można również sterować nimi poprzez przesunięcia palcem, co znacząco wpłynie na ilość możliwych funkcji do wywołania. Niestety słuchawki wyglądem nie różnią się prawie wcale od poprzedniego modelu.Konferencja Apple - Gameby.pl

Konferencja Apple – Jak wrażenia?

W tym roku Apple niestety nie zaprezentowało zbyt wielu rewolucyjnych rozwiązań. Z reguły możemy liczyć na odgrzewane pomysły, przyozdobione nowymi nazwami.

Warto wspomnieć o cenach, przez które w internecie podnoszą się głosy oburzenia. Za Iphone Pro Max wyposażonego w największą możliwą pamięć przyjdzie nam bowiem zapłacić ponad 10 000 zł. Na dodatek ceny innych urządzeń firmy też poszły do góry, i to o nie mało.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły