timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Wraz z początkiem września na Netflixie miały miejsce premiery kilku ciekawych filmów. Jednym z nich jest thriller akcji ,,Koniec drogi”. Jego fabuła skupia się na losach rodziny, zamieszanej w konflikt z groźnym przestępcą. Brenda, głowa rodziny, usilnie próbuje wyrwać swoich bliskich z kłopotów. Czy uda jej się ocalić krewnych i zacząć w spokoju nowe życie?

Koniec drogi film- reżyseria, obsada, premiera

Premiera filmu miała miejsce 9 września 2022 roku na platformie Netflix. Jego reżyserką jest Millicent Shelton. Jest ona też znana z takich filmów jak ,,Rockefeller Plaza 30” czy ,,Hunters”. Główne role grają Queen Latifah (Brenda), Beau Bridges (szeryf), a także Ludacris, a właściwie Christopher Bridges (Reggie). Ten ostatni rozpoznawalny jest głównie dzięki znanej serii ,,Szybcy i wściekli”. Cały seans trwa około 1 godziny i 30 minut.

O czym jest film Koniec drogi?

Na początku filmu poznajemy Brendę, jej dwójkę dzieci oraz brata Reggiego. Po śmierci męża Brendy, rodzina postanawia wyjechać. Wybierają się na drugi koniec kraju w poszukiwaniu lepszego życia. Początkowo podróżują drogą wiodącą przez pustynię. Brak środków finansowych zmusza ich do zatrzymania się w tanim i skromnym hotelu. Zmęczeni po podróży, szybko zasypiają. Nad ranem budzi ich dźwięk strzałów z pistoletu. Okazuje się, że w pokoju obok doszło do morderstwa. Przed przyjazdem policji, Reggie przez przypadek odnajduje na miejscu morderstwa torbę z dużą kwotą pieniędzy. To właśnie ona staje się głównym powodem ich problemów.

Po pewnym czasie Brenda dostaje telefon od groźnego przestępcy z żądaniem oddania pieniędzy. Nieświadoma niczego kobieta ignoruje go. Po jakimś czasie jednak jej brat Reggie przyznaje się do zabrania torby z miejsca przestępstwa. Okazuje się, że rodzina jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Syn Brendy zostaje porwany i jego życie jest zagrożone. Reszta rodziny próbuje uratować go z rąk porywaczy, lecz ciągle natrafiają na nowe przeszkody. Czy matce uda się sprowadzić syna do domu i uciec przed niebezpiecznym gangsterem?

 

Czy warto obejrzeć End of the Road?

Trzeba przyznać, że kilka zwrotów akcji w filmie jest całkiem ciekawych. Opowiedziana historia jest interesująca i osadzona w pustynnym klimacie. Jej oceny jednak nie należą do najwyższych. Mimo to warto zapoznać się z filmem. Z pewnością będzie stanowił świetną rozrywkę podczas długich, jesiennych wieczorów.

Obejrzyj w serwisie Netflix!