timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Granie w chmurze staje się czymś coraz bardziej popularnym. Wysyp nowych usług oferujących taką rozrywkę sprawia, że nie musimy martwić się już o ograniczenia naszego sprzętu. Wystarczy odpowiednio dobre połączenie z siecią, aby cieszyć się wieloma dostępnymi tytułami. Logitech G Cloud Gaming powstał właśnie z myślą o graniu w chmurze. Czy kupowanie takiej konsoli ma jakikolwiek sens?

Logitech G Cloud Gaming – Specyfikacja

Przenośna konsola od Logitech ma oferować ekran o przekątnej 7 cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Na jej pokładzie znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 720G. Do dyspozycji graczy trafi również Bluetooth, 5G, a także stare i lubiane wejście mini-jack 3,5 mm. Producent zadbał również o czas pracy na baterii, który ma wynosić około 12 godzin.

Konsola jest także wyposażona we wszystkie przyciski, potrzebne do sterowania w różnorakich grach. Wprost powiedziano, że urządzenie jest przeznaczone do grania w chmurze. Dzięki temu nie musi być wypchane nie wiadomo jakimi podzespołami, by oferować komfortową rozgrywkę.

Na G Cloud przyjdzie nam odpalić gry za pośrednictwem Xbox Gamepass oraz NVIDIA GeForce Now. Dostępne będą również tytuły ze Sklepu Play. Pozwoli nam to na cieszenie się większością produkcji dostępnych na PC, większe konsole oraz oczywiście smartfony. Możliwe będzie też połączenie G Clouda z Xboxem lub Steamem i wyświetlenie na małym ekranie gry odpalonej gdzieś indziej. Logitech G Cloud Gaming - Gameby.pl

Logitech G Cloud Gaming – Komu to potrzebne?

Urządzenie ma zadebiutować 17 października. Żeby sprawić sobie takie cudo, przyjdzie nam zapłacić około 1700 złotych. I tu pojawia się pewien problem.

O ile cena nie jest wygórowana, jak na przenośną konsolę, to trzeba zaznaczyć, że Logitech G Cloud Gaming nie jest do końca taką konsolą. Sprawdzi się on głównie w sytuacjach, kiedy chcemy zagwarantować sobie komfort rozgrywki, kładąc się na przykład w łóżku czy na kanapie. Logitech G Cloud Gaming - Gameby.pl

Podczas wykorzystywania konsoli w podróży lub na wyjeździe, mogą pojawić się problemy. To jak płynnie będą działały gry, zależy tylko od tego, jak dobre jest połączenie internetowe. Przy słabym zasięgu, nie będzie mowy o komfortowej rozgrywce. Z tego też powodu, ciężko wskazać, dla kogo Logitech G Cloud Gaming byłby dobrym wyborem. Kanapowe granie, nawet w chmurze, jest już możliwe z wykorzystanie dowolnego laptopa bądź smartfona.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły