timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Kto zabił Sarę – Wprowadzenie

To meksykański dreszczowiec opowiadający historię wychodzącego z więzienia po 18 latach Alexa za przestępstwo, którego nie popełnił. Wszystkiego, czego pragnie to zemsta na osobie, która przed laty wrobiła go w morderstwo siostry, jednak nieoczekiwanie nawiązuje intymną więź z najmłodszą córką wroga. W ciągu trzech sezonów widzowie w napięciu śledzą potyczki pomiędzy dwiema rodzinami i odkrywają coraz więcej sekretów, aby w końcu połączyć wątki i uzyskać odpowiedź na pytanie: kto tak naprawdę zabił Sarę? Dla osób znających rozwiązanie i pragnących zagłębić się w odkrywanie kolejnych tajemnic poniżej przedstawiamy kilka podobnych pozycji.

Szkoła dla elity

W tym serialu również motywem przewodnim jest odkrycie prawdziwego mordercy jednej z uczennic prestiżowego liceum, sprawa jednak komplikuje się przez dużą liczbę osób z motywami. Dodatkowo ta pozycja zapewnia wejścia do świata bogatych nastolatków z elit i ich codziennego życia pełnego dramatów i konfliktów ukazuje też prawdziwe nastawienie do ludzi z niższych klas społecznych. Zatem oprócz wielu wrażeń i trzymania w napięciu serial skłania do refleksji, za co zdecydowanie należy mu się dłuższa chwila uwagi.

Szkoła dla elity 3 - GameBy.pl

Skradzione serce

To serial sensacyjny opowiadający o mężczyźnie również szukającym zemsty, w tym przypadku na organizacji handlującej organami, która odpowiedzialna jest za przeszczepienie serca jego zmarłej żony innej kobiecie. Akcja przyspiesza, gdy sprawy nie idą po myśli Simona niespodziewanie zakochującego się w Camille, która żyje tylko dzięki przeszczepieniu owego organu. Pozycja wciąga od samego początku i zachwyca walką trwającą pomiędzy nienawiścią, a poświęceniem się dla ukochanej osoby, nawet gdy cena jest bardzo wysoka. To nowość z 2022 roku, jednak do tej pory zbiera same pochlebne opinie, co powinno świadczyć samo za siebie.

Mroczne Pożądanie (hiszp. Oscuro deseo)

Ostatni w zestawieniu, jednak równie dobry jak poprzednie, “Mroczne pożądanie” okazało się wielkim sukcesem platformy Netflix, a nawet doczekał się drugiego sezonu. Serial rozpala do czerwoności ukazując uczucia równie silne jak chęć zemsty, jednak tym razem to pożądanie i obsesja grają tutaj główną rolę po tym jak Alma, świetna prawniczka i nauczycielka uniwersytecka spędza noc z 23-latkiem z dala od domu. Rozwój wydarzeń sprawia, że wychodzą na jaw dawne tajemnice i niespodziewane próby morderstwa. Tylko kto jest winny tym razem? Napięcie utrzymane jest do ostatniego odcinka, a całość niesamowicie wciąga, dzięki czemu oglądanie tej pozycji to sama przyjemność.

 

 

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły