timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Postanowiłem nieco odpocząć od planszówek, by się nie wypalić, więc postanowiłem zrobić serię artykułów “Kupione, ocenione, gdzie pokażę wam najciekawsze najzabawniejsze i najdziwniejsze rzeczy, które kupiłem. Dziś powspominam sobie czasy gier Nintendo. Powspominam czasy, gdzie nie trzeba było wiele, by człowieka zadowolić. Oceńmy i przypomnijmy sobie najlepsze gry wraz z “Coolbaby” tanią podróbą Pegasusa.

Co w zestawie “Coolbaby”

Kupując konsolkę “Coolbaby” otrzymujecie niewielkiej wielkości i niskiej wagi skrzynkę, 2 pady, zasilacz i kable AV. Po podłączeniu do telewizora od razu włącza wam się menu, gdzie macie do wyboru… no ja otrzymałem zestaw 620 gier. Niestety! Kto pamięta chińskie konsole kupowane na ruskim bazarze i dokupowanie dyskietek, ten wie, że kiedy kompilacja obiecuje 620 gier, to wertując listę gry zaczynają się powtarzać. Ja zauważyłem powtórki po 300 punkcie.

Kupione -GameBy.pl

Pooceniać?

Wygląd konsoli imituje kultowe NESy idealnie. Widać to po skrzynce i padach. Jeśli chodzi o jakość, to jestem zadowolony, bo pomimo zabawy w podróbę wytrzymało pierwsze upadki i wkurzenia. Poręczne jest to wszystko i sterowanie padami nie ma dużych problemów.

Zajmę się tym, co widziałem na ekranie. Baza 620 gier jest niezła, choć tak jak wcześniej pisałem to jest ponad 300 gier z powtórkami. Problem z tą listą polega na tym, że w większości są to gry spiracone. Można to poznać po usuniętych z ekranu powitalnego informacjach dotyczące twórców, czy roku wydania. Pirata można także poznać po tym, że jest kiepsko skonstruowany i daje nam niespodzianki w postaci zakrzywiających się tras w grach wyścigowych, czy innych błędów w grach platformowych, gdzie widzimy zabawną scenę, gdzie Mario chodzi nad przepaścią.

Nazwałem bazę gier niezłą, bo… ma gry dobre i ma gry kiepskie. Możemy zagrać w klasyka pokroju Mario, Tanki i Tetris. Możemy także grać w Bardzo dobre Mario Bros 3, czy Chip and Dale 2 i inne dobre gry, o których później. Są też mało ciekawe gry, gdzie świnka zbiera owoce, czy gramy w proste memory, albo sudoku (Choć sudoku w wersji.nes mnie bardzo zaskoczyło). Krótko mówiąc, mamy różnorodną paletę gier wbudowaną w urządzenie, tylko szkoda, że te tytuły się powtarzają na liście poniekąd oszukując klienta. Można było, zamiast tego dać inne tytuły, których mi brakowało na tej liście “Monster in my pocket” przykładowo” czy “Alien”.

Kończąc – Kupione, ocenione

CoolBaby jest udaną sorry, ale zabawką. Osobom, które parają się grami retro i są ich pasjonatami niech to traktują jako gierkę/zabawkę, a nie jak konsolę. Tak jak pisałem jest to bardzo tania i bardzo poręczną podróbą gier Nintendo Entertainment system. Czy ją polecam? Raczej tak, pomimo tych spiraconych gier. Po prostu dla poprawy humoru, sentymentu czy pokazania młodszym ludziom jak wyglądała rozrywka kiedyś to się może przydać.

A teraz bonus: Moje ulubione gry

Super Mario Bros 3

Kupione -GameBy.pl

Super Mario Bros 3 jest rozbudowaną adaptacją znanej platformówki opowiadającej historię znanego hydraulika, który ratuję księżniczkę Peach. W 3 części rozgrywka jest wzbogacona o masę niespodzianek, nowe Power upy i ciekawe rundy bonusowe. Grafika jest znacznie poprawiona a rundy podniosły poziom trudności dodając całą masę nowych przeszkód i bardziej umiejętnych bossów:)

Czasami dostaniecie szansę zagrać w kasynie, czasami dostaniecie wybór bonusu ze skrzynki, a najlepsi dostaną szansę na przeskoczenie poziomów i znaczne skrócenie sobie drogi do finałowego świata ósmego, który dla mnie jest solidnym wyzwaniem dla fana platformówek. Napiszę o znacznej poprawce, tu Mario potrafi chodzić w lewo 😀

Zippy Race

Zadaniem w tej grze jest wygrać wyścig z samochodami i przebrnąć pełną przeszkód i pokręconych tras podróż z Los Angeles do Nowego Yorku. Bardzo ciekawa graficzna szata, odpowiedni rosnący poziom trudności i ciekawa rozgrywka, której licznikiem czasu jest ilość paliwa. Wiadomo, uderzysz o przeszkodę, to trochę tracisz paliwa, a jak masz szczęście to możesz schwytać baryłkę, czy na finiszu dodać paliwa na podstawie ilość pokonanych samochodów i miejsce w wyścigu. Po dotarciu do Las Vegas zaczynamy grę od nowa, lecz z szybszym motocyklem, który nieco utrudni rozgrywkę, bo szybszym pojazdem trudniej manewrować. Bardzo lekka i szybra gra

Binary Land

Kupione -GameBy.pl

Zręcznościowa gra logiczna, gdzie sterujemy parą pingwinków znajdującą się na dole planszy, a naszym celem jest wspólne dotarcie na szczyt pola gry. Są pewne utrudnienia. Jak w każdej grze są przeszkody, blokady i upływający czas, lecz cała magia gry jest gdzie indziej. Sterujesz dwoma pingwinkami jednocześnie, lecz kiedy jeden pingwinek skręca w lewo, drugi porusza się w prawo. Runda, dopóty nie zostanie zaliczona, dopóty zakochane pingwinki nie spotkają się przy polu z sercem.

Kolejne moje ulubione gry z konsol już niebawem 🙂 Zapraszam was do moich kolejnych najdziwniejszych i najciekawszych zakupów, które opiszę w serii artykułów “Kupione, ocenione”

O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły