timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jak pewnie duża część z Was wie, od wielu miesięcy Australia zmaga się z olbrzymimi pożarami. Tylko czy środowisko graczy w jakiś sposób wspiera Australijczyków w ich niefortunnej sytuacji? A jeśli tak, to jak możemy pomóc powstrzymać Australijskie pożary?

Australijskie pożary – Skąd się biorą?

Pożary buszu były częścią środowiska Australii od setek tysięcy lat. Wywoływane przez okresy susz, gdzie sucha roślinność zaczynała się palić po, chociażby trafieniu pioruna. Wraz ze zwiększeniem się ludzkiego wpływu na środowisko, pojawiły się także nowe przyczyny pożarów. Takie jak, przykładowo, wadliwe linie energetyczne albo intencjonalne lub nie, podpalenia.

Australijskie pożary - skąd się biorą?

Jak dotąd najgorszy pożar pod względem strat w ludziach, miał miejsce we wczesnym 2009. Zabił on 173 osoby i zniszczył ponad 2000 domów. Tegoroczne pożary zaczęły się za to w czerwcu. Od ich początku co najmniej 28 osób straciło życie. W dodatku miliony zwierząt zginęło w wyniku ognia, a 100 000 ludzi musiało zostać ewakuowanych.

Czy gracze chcą pomagać?

Otóż tak! Wiele społeczności graczy znajdujących się, chociażby na redditcie organizuje się, aby wesprzeć Australijczyków! Jedną z tego form jest wysyłanie próśb do twórców gier takich jak League of Legends, Fortnite i innych. Chodzi o to, aby udostępnili nowe zawartości, takie jak skiny, z których przychód byłby przekazywany organizacjom walczącym z pożarami, wspierającym osoby, które utraciły w ogniu swój dobytek, oraz tym które starają się ratować dzikie zwierzęta.

Zaś na platformach takich jak Twitch, wielu streamerów także wysyła znaczącą ilość przekazywanych im donacji. Przykładowo streamerka Loserfruit, należąca między innymi do społeczności gry Battle Royale Fortnite, pomogła zebrać ponad 300 000 AUD w tym szczytnym celu.

A co robią producenci gier?

Wśród producentów gier są i tacy, którzy chcą pomóc w walce z ogniem. Wśród nich jest między innymi Tate Interactive, polski twórca gry Kangurek Kao: Runda 2, który planuje przekazać 100% zysku ze sprzedaży gry od 09.01.2020 do 19.01.2020 na rzecz organizacji WIRES, której celem jest pomoc dzikim zwierzętom pochodzącym z Australii.

A co robią producenci gier? - Kangurek Kao: Runda 2

Wsparcia dla Australijczyków można też się spodziewać od dużych producentów. Pracownik Riot Games, czyli twórcy jednej z najpopularniejszych gier MOBA – League of Legends, niedawno poinformował fanów o tym, że ich firma niedawno skontaktowała się z International Medical Corps pytając się o to, jak mogliby pomóc Australii.

A co robią producenci gier? - League of Legends

Innym producentem gier, który chce pomagać, jest Crytivo. Oferuje on przekazanie 30% obrotu swojej gry Universim z platformy Steam na rzecz ochotniczych organizacji strażackich walczących z ogniem w Australii. Dodatkowo 100% zysku ze sprzedaży z ich własnego sklepu także zostanie przeznaczone na wspieranie strażaków.

Jak my możemy pomóc?

Każdy zainteresowany wspieraniem walki z Australijskimi pożarami ma przed sobą wiele opcji działania. Może, chociażby przekazać pieniądze na różne zbiórki, kupować produkty, z których przychód będzie wykorzystywany, by lepiej walczyć z ogniem i wiele więcej.

Jednakże należy być też przy tym ostrożnym. Bardzo prawdopodobne jest, że pojawią się ludzie chcący wykorzystać tę sytuację, by poprzez oszustwo zyskać pieniądze dla siebie. Dlatego trzeba upewnić się, zanim przekażemy pieniądze, że naprawdę będą one przeznaczone na ten cel, który my chcemy.

[thrive_leads id=’2755′]
About the Author

Oblrzymi pasjonat historii i wojskowości. Fan komputerowych gier stragtegicznych. Youtuberowy prezenter amator.

View Articles