timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Niestety należę do osób, które nie grają dużo na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym, bo moim zdaniem dobrych gier mobilnych nie ma dużo, a jeszcze mniej dla osób, które tak jak ja preferują gatunek RPG.

Potrafię spędzić sporo czasu tylko przeglądając Sklep Play szukając czegoś interesującego i ta gra zupełnym przypadkiem zwróciła moją uwagę. Muszę przyznać – dawno nie trafiłem na tak wciągającą oraz interesującą produkcje.

Gra jest hybrydą kliku gatunków, jednak góruje RPG lub jRPG, ponieważ w przypadku tej produkcji trudno jest mi to dokładnie stwierdzić.
Jednak zanim zacznę dokładnie opisywać mechanikę gry, streszczę jej fabułę.
Świat się rozwijał, a wraz z nim ludzkość i tajemnicza góra. Wszystko przez lata spokojnie się zmieniało i ewoluowało obok siebie aż do momentu, w którym góra zakryła słońce, pogrążając ziemię w ciemności, a człowiek w mroku stał się potworem. Fabuła na swój sposób absurdalna, jednak nie dajcie się temu zwieść, ponieważ już dawno nie grałem w tak rozbudowaną grę mobilną.

Naszym celem jest dotrzeć na szczyt góry, pokonując po drodze wszystkich przeciwników. Oczywiście nie jesteśmy w naszych staraniach sami, a towarzyszy nam troje sojuszników. I właśnie element, jakim są sojusznicy chciałbym wyróżnić, ponieważ twórcy kładą na nich duży nacisk. Mamy możliwość odblokowywania i awansowania naszych towarzyszy, a jest co odblokowywać, ponieważ bohaterów jest bardzo dużo. Nie jestem w stanie nawet w przybliżeniu podać, ponieważ twórcy regularnie dodają nowych, a więc liczba jest progresywna.

Co do walki, nie robimy tam dużo, ale mimo to możemy dużo zmienić. Co mam na myśli, mówiąc to? Bohaterowie atakują sami, a naszą rolą jest wybierać cele, wykonywać umiejętności specjalne każdej z postaci oraz używać kart tarota. Czym są umiejętności specjalne oraz karty tarota? Umiejętności specjalne to zdolności specyficzne dla każdego każdego bohatera, np. silniejszy atak lub uzdrowienie. Mają one bardzo duży wpływ na aktualny stan pola bitwy. Karty tarota – są to swego rodzaju “czary”, których nie zawsze możemy użyć sami, ponieważ czasem są one pasywne, jednak ich użycie bardzo mocno wpływa na aktualną rozgrywkę.
Poza tym gra ma bardzo ładną, lekko komiksową grafikę, która bardzo do siebie przyciąga i nie chce nas puścić, a kiedy już to zrobi, zauważymy, że produkcja zabrała nam dość spory kawałek czasu.

Co tu dużo mówić, jest to jedna z lepszych gier z gatunku RPG na urządzenia mobilne, w jaką ostatnio grałem i mogę śmiało powiedzieć, że jest to jeden z lepszych tytułów na smartfona, w jakie ostatnio grałem.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
8.3/10
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

 

O redaktorze

Na co dzień uczeń jednak w wolnej chwili gracz oraz tancerz. Ulubiona gra oczywiście Wiedźmin 3 jednak ulubiona seria gier to Assassin's Creed. Wielki fan wszystkiego co podchodzi pod dark fantasy.

Wszystkie artykuły